Turnaj Českého porcelánu Dubí slibuje opět špičkovou evropskou házenou

Ostrá letní příprava mosteckých házenkářek začne už tradičně v srpnu Turnajem Českého porcelánu Dubí. Také letos se na něm představí špička evropské ženské házené.
Turnaj se jako tradičně koná ve druhém srpnovém týdnu, letos od pátku 9. srpna do neděle 11. srpna. V mostecké sportovní hale se představí tradiční soupeři Černých andělů, německý Thüringer HC a běloruský Minsk, kteří se turnaje účastní už potřetí, čtvrtým účastníkem bude rumunská Magura.

moth6

Thüringer HC je v přípavě už vlastně standardní soupeř Černých andělů, protože do Mostu už několik let jezdí na soustředění. Černí andělé s Thüringerem odehrají dvě přípravná utkání už týden před samotným turnajem. Thüringer HC je několikanásobný mistr, aktuálně vicemistr nejvyšší německé ženské házenkářské soutěže, je pravidelným účastníkem Ligy mistrů nebo poháru EHF. V jeho sestavě hraje Iveta Luzumová, nejúspěšnější česká házenkářka současnosti, která v uplynulé sezoně získala ocenění pro nejlepší hráčku Bundesligy, stejně tak i český titul Házenkářka roku 2018.

momi10

BNTU-BelAZ Minsk Reg je několikanásobným mistrem Běloruska, rovněž tradiční účastník Poháru EHF. Minsk patří také k častým soupeřům Černých andělů, s nimiž se mostecké hráčky potkávají v přípravných zápasech, turnajích i v rámci Evropských pohárů. Po skončení turnaje je v plánu ještě jeden přípravný zápas mezi Minskem a Černými anděly.

 

Magura Cisnadie se řadí ke špičce rumunské házené, v loňském roce patřila k účastníkům Poháru EHF, ve kterém vyřadila pražskou Slavii a následně postoupila až do skupinové fáze poháru.

Turnaj Českého porcelánu Dubí by se tak pro mostecký tým měl stát velmi dobrou přípravou na zářijovou kvalifikaci Ligy mistrů. Hrát se bude systémem každý s každým, přesné rozlosování turnaje bude včas zveřejněno i na klubových stránkách.