Týmy počítají ztráty díky „A“ týmu, jak se s nimi popasují?

Po reprezentační přestávce se znovu rozjíždějí i další soutěže, nejen WHILka. Naše dorostenky přivítají soupeře na domácí půdě v sobotu, baníkovská rezerva potom v neděli. Oba dorostenecké týmy ale budou oslabeny o své hlavní trenéry, protože jak Radek Maděra, tak Jiří Hanus jsou momentálně s „A“ týmem Černých andělů ve Švýcarsku. Ale nyní si pojďme jednotlivé duely přiblížit.


Liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – HC Háje, 18. 10. 2014, 12:30

Sobotní den zahájí, jak to tak obvykle bývá, tým mladších dorostenek. V minulém kole jsme prohráli o tři branky na půdě Spartaku Ústí nad Labem, nyní k nám dorazí pražské Háje. Ač se jedná teprve o čtvrté kolo, bylo by asi vhodné zvítězit, pokud nechceme, aby nám uteklo čelo tabulky. Nebude to ale jednoduchý úkol. Háje zatím porazily jak Ústí, tak i celek HC Plzeň. V posledním kole ale dívky z Hájů těsně nestačily na vedoucí tým z DHC Plzeň, v západočeské metropoli prohrály 19:18. Pikantní duel by to mohl být pro některé pražské hráčky, které mají vyřízené střídavé starty do Mostu, a tak si nyní budou moci zahrát proti některým svým spoluhráčkám.


Liga starších dorostenek: DHK Baník Most – TJ AŠ Mladá Boleslav, 18. 10. 2014, 15:00

Až z města automobilů k nám přijedou hráčky pátého týmu Ligy starších dorostenek. Pokud by se nebralo v potaz skóre, ale vzájemné zápasy, tak by byly hráčky Mladé Boleslavi na čtvrtém místě, protože v minulém kole porazily celek Astry Praha, který se nyní nachází na již zmiňované čtvrté příčce. Baník je třetí, se ziskem tří bodů ze tří zápasů, zaostává za plzeňským duem o jeden, respektive o tři body. V minulém kole se nám sice nepodařilo zvítězit na půdě SVŠ Plzeň, ale o to více si přejeme získat oba body na domácí palubovce. Na straně hostů je jednou z velkých hrozeb Dominika Roštejnská, která oběma plzeňským týmům nasázela po pěti gólech, k tomu jich přidala osm do sítě Astry Praha. Na naší straně je jistotou střelecké umění Karolíny Gajarské, která ze svých sedmnácti branek nastřílela více než polovinu (9) ze sedmimetrových hodů.


1. liga žen: DHK Baník Most „B“ – Loko České Budějovice, 19. 10. 2014, 13:00

Ani v neděli nebudou mostečtí fandové ochuzeni o kvalitní házenou. Do Mostu totiž dorazí nováček první ligy z Českých Budějovic. A ani letos se mu nedaří špatně. Po dvou odehraných zápasech (v 1. lize je lichý počet účastníků) má na svém kontě dva body, za těsnou výhru nad rezervou Poruby. Ve druhém zápase se ale Jihočeškám tolik nezadařilo, na domácí půdě podlehly Kunovicím 14:23. Je otázkou, kdo z „A“ týmu se v nedělním zápase objeví, zejména díky dlouhé cestě ze Švýcarska. V posledním zápase náš „B“ tým nastoupil na hřišti Jindřichova Hradce, a ač tam nakonec prohrál, tak zanechal velmi dobrý dojem a potrápil favorita.


 Všechny tři duely budou řídit pánové Miroslav Matis a Josef Kokoška.