Úspěšná příprava starších dorostenek

Starší dorostenky Černých andělů aktuálně finišují s přípravou na nadcházející sezonu. Za sebou ale mají nejen náročné tréninky, své schopnosti mostecké hráčky prokázaly především na nedávném turnaji ve Vídni, kde se dokázaly prosadit v konkurenci silných evropských týmů.

Družstva byla ve vídeňském turnaji rozdělena do dvou skupin po čtyřech týmech. „V prvním utkání turnaje jsme proti maďarskému Vasas Budapešť prohrávali po prvním poločase 10:11, ale podařilo se nám výsledek otočit a nakonec jsme zvítězili o pět branek 28:23. Vytvořili jsme si tak velmi dobrou výchozí pozici pro další utkání v turnaji,“ přiblížil výkon svých svěřenkyň trenér staršího dorostu Peter Sabadka. Ve druhém zápase na turnaji už se hráčkám Baníku tolik nevedlo a silnému Krimu Lublaň podlehly 13:24. „Toto utkání bylo mimořádně náročné z hlediska silových atributů, mimořádně disponovaným Slovinkám se podařilo nás zatlačit do defenzivy, kromě toho nás provázela také neuvěřitelná střelecká smůla, když jsme devětkrát nastřelili tyč,“ připomněl trenér. Jenže ani první prohra na turnaji nesměla nahlodat sebevědomí Černých andělů, protože už následující den je čekalo další důležité utkání, ve kterém se rozhodovalo o jejich postupu ze skupiny. „Zápas se nám povedlo zvládnout skvěle a rakouskou Admiru jsme porazili 28:15. Do závěrečného final4 jsme postupovali z druhého místa ve skupině a v boji o finále v turnaji nás čekal vítěz druhé skupiny,“ popsal Peter Sabadka.

Soupeřem mosteckých hráček byl nakonec Ferencváros Budapešť. V této fázi turnaje se Černí andělé postarali o senzaci, když doposud neporažený maďarský tým dokázali přehrát a zvítězit 26:25. „Úžasně se nám povedl vstup do zápasu, výborně nám fungovala defenziva a skvěle zachytala brankářka Sabrina Novotná. Předváděli jsme téměř bezchybnou hru a v jednu chvíli jsme vedli už dokonce 15:6. Na druhou stranu jsme se museli vyrovnat s absencí Veroniky Dvořákové, která po bolestivém zásahu do obličeje nemohla v utkání pokračovat. Nakonec se ale jednalo o skvělý zápas se skvělým výsledkem v náš prospěch,“ vysvětlil trenér.

Finálovým soupeřem starších dorostenek mosteckého Baníku se tak stal nakonec domácí celek Hypo NÖ, kterému se podařilo přehrát i slovinský Krim Lublaň, tedy pokořitele Černých andělů ze základní skupiny turnaje. Ještě v poločase finálového utkání jsme prohrávali 6:12, ale díky výbornému vstupu do druhé půle jsme dokázali výsledek otočit a těsně před koncem utkání jsme dokonce vedli o dvě branky. Soupeř ale nakonec dokázal vyrovnat, takže zápas skončil nerozhodně 22:22. V sedmičkovém rozstřelu byl po první sérii stav stále nerozhodný, až ve druhé sérii byl soupeř nakonec šťastnější. Pro nás je ale druhé místo skvělým úspěchem a hra, kterou jsme předváděli, byla velmi dobrá. Nesmíme zapomenout ani na fakt, že turnaj byl určen pro hráčky ročníků 98 mladší, kdežto my na něj vyrazili s týmem starších dorostenek, kde je převážní většina hráček ročníků 2000 a mladších,připomněl Peter Sabadka.

S celým realizačním týmem pak trenér nešetřil chválou na výkony družstva, které se turnaje účastnilo. Ať už se jednalo o celkový přístup k akci, uznání si hráčky vysloužily také za předvedenou bojovnost a nasazení, s nimiž se v Rakousku prezentovaly. „Z mé strany panuje obrovská spokojenost. Mám radost, že se můžeme účastnit podobných klání a soupeřit s tak silnými týmy z celé Evropy. Svými výkony jsme si získali respekt mezi soupeři a s takovouto hrou si troufnu tvrdit, můžeme být ozdobou každého turnaje,“ doplnil trenér starších dorostenek.

Ve středu 5. září ještě starší dorostenky vyrazily na přípravný zápas do Thüringeru. Tím se jejich příprava před sezonou dostává do poslední fáze, následovat budou ještě domácí modelová utkání s ženským týmem Černých andělů.

Sezona začíná starším dorostenkám 16. září, když na domácí palubovce přivítají Otrokovice.