Úspěšné dorostenecké týmy čekají v nové sezoně změny

Dorostenecké týmy DHK Baník Most začínají na konci července přípravu na novou sezonu, ve které je čeká několik změn, některé z nich poměrně zásadní.

StDorosttitul

Uplynulá sezona byla výsledkově jednou z nejúspěšnějších v historii klubu vůbec. Mladší dorostenky získaly poprvé medaili, o titulu nakonec rozhodovalo skóre vzájemných zápasů se Slavií Praha. Podstatné ale je, že do soutěže jsme šli s tím, že chceme předvádět hru na úrovni s cílem obstát v konfrontaci s tréninkovými centry mládeže, a to se nám povedlo. Starší dorostenky získaly potřetí za sebou titul, takže stříbro a zlato v dorosteneckých kategoriích jsou velkým úspěchem. Když připočteme i to, že jsme pořádali česko-slovenský pohár, ve kterém starší dorostenky zvítězily a mladší dorostenky smolně prohrály ve finále se Slavií, byla uplynulá sezona pro obě kategorie velmi úspěšná,“ vypočítal úspěchy Radek Maděra, organizační pracovník DHK Baník Most.

Důležitou věcí pro nadcházející sezonu je výměna na trenérském postu u staršího dorostu. Od července nastupuje na tuto pozici Martin Spuchlák, který doposud působil jako trenér ženského MOL ligového týmu Zlína. Má za sebou bohaté hráčské zkušenosti z nejvyšší české i slovenské soutěže, ze zahraničních klubů i reprezentace, jeho trenérská práce zahrnuje mládež i ženskou vrcholovou házenou. Martin Spuchlák bude mít v Mostě na starost starší dorostenky, zároveň by měl zajišťovat metodicky dohled i u mladšího dorostu. Snahou klubu je totiž i nadále udržovat návaznost mezi týmy mladšího a staršího dorostu a družstva žen. Dosavadní trenér starších dorostenek Peter Sabadka odchází do Kynžvartu trénovat tým žen a nadále působí u českého reprezentačního výběru juniorek,“ doplnil Radek Maděra.

Velmi důležitá změna se dotkne také mladšího dorostu. Černí andělé mají v této kategorii velký počet hráček, které až doposud měly šanci se uplatnit také v Kynžvartu, se kterým DHK Baník Most dlouhodobě spolupracuje. V nadcházející sezoně ale Kynžvart přihlašuje pouze soutěž staršího dorostu. „Dohodli jsme se ale s Ústím nad Labem, což je další klub, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Oni bohužel nedisponují dostatečným počtem hráček, aby mohli složit plnohodnotné družstvo, proto jsme se domluvili, že pod hlavičkou našeho klubu vznikne B družstvo mladších dorostenek, které jsme přihlásili do druhé ligy mladšího dorostu. Most tak letos poprvé v historii bude hrát první i druhou ligu mladšího dorostu. Ústecká děvčata budou doplňována o naše hráčky, na stejném principu, jako naše mladší dorostenky vloni jezdily do Kynžvartu. Už jsme se dohodli i na tom, že jednou týdně budou společné tréninky obou týmů mladších dorostenek. Zaštiťovat B kategorii bude trenérka Míša Poláková z Ústí nad Labem,“ vysvětlil Radek Maděra.

O Vaclavek

Hlavním trenérem A týmu mladších dorostenek je nadále Ondřej Václavek, který je zároveň i kondičním trenérem klubu, zůstává i Kristína Černá jako vedoucí týmu.
Zmiňovaná spolupráce s Kynžvartem bude pokračovat i v nadcházející sezoně, z Mostu budou na západ Čech tentokrát chodit na hostování hráčky v kategorii staršího dorostu. Vše by mělo probíhat na stejné úrovni, jako tomu bylo v uplynulé sezoně v kategorii mladších dorostenek. „Fungovat bude i návaznost v kategorii žen, Kynžvart totiž bude v nadcházející sezoně hrát první ligu žen, takže existuje šance pro hostování našich hráček jak ze staršího dorostu, tak z družstva žen. Konkrétní podrobnosti se ale mezi kluby budou ještě řešit,“ dodal Radek Maděra.

Příprava dorosteneckým týmům odstartuje 29. července, mladší i starší dorostenky následně odjedou na společné soustředění do Kynžvartu od 18. do 24. srpna, poté se už každý tým zvlášť přesune na přípravný turnaj do Německa, kde mladší dorostenky absolvují turnaj ve své věkové kategorii, starší dorostenky budou mít šanci změřit síly s týmy ženské kategorie z nižších bundesligových soutěží.