Úspěšný andělský víkend

Černí andělé mají za sebou velmi úspěšný víkend. Všechny týmy, které ke svým utkáním nastoupily v neděli, si na své konto připsaly body za vítězství.

Ženský A tým ani ve třetím kole MOL ligy nezaváhal a ve Zlíně uspěl 34:22 (17:7). „O něco víc jsme byli tentokrát spojeni s prvním poločasem. Vycházely nám rychlé protiútoky, a díky tomu jsme nakonec zvítězili. Naopak ve druhé půli jsme udělali až příliš technických chyb, i soupeři vyšlo pár rychlých protiútoků, ale nakonec jsme utkání zvládli a dovedli ho do vítězného konce. Celkově se jednalo asi o nejkvalitnější zápas, který jsme v rámci letošního ročníku MOL ligy odehráli,“ komentoval výsledek trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš. „Trochu jsme se potýkali s častým vylučováním. Intenzita a styl naší hry jsou od kvalifikačního turnaje stále stejné, v podmínkách nejvyšší domácí soutěže to ale může znamenat, že budeme častěji trestaní, s tím se ale musíme umět vyrovnat. I tentokrát jsme svou hru doplňovali o další prvky, ať už to byla hra bez brankářky, zkoušeli jsme další obranné systémy. Vyhráli jsme a nikdo se nezranil, takže utkání jednoznačně splnilo svůj účel,“ doplnil trenér.

Úspěšné byly ale také další týmy Černých andělů. Starší dorostenky si v domácím prostředí dokázaly poradit s týmem Kobylis 37:28, body za výhru si na své konto v domácím prostředí připsaly i mladší dorostenky, které proti stejnému soupeři zvítězily 34:21. Úspěch zaznamenal také B tým mladších dorostenek, který veze výhru z Tachova 33:22.