Úspěšný začátek jara mladších dorostenek

Mladší dorostenky začaly jarní část 1. ligy mladších dorostenek výhrou v Otrokovicích 30:20 po poločasu 16:11.

Průběh utkání byl po celou dobu jednoznačně na straně mosteckých, přispěl k tomu mimo jiné fakt, že domácí nastoupily pouze se 7 hráčkami do pole a bez hlavních opor. V tomto kontextu se výsledek Severočešek nejeví příliš dobře, na druhou stranu dostaly v utkání rovnoměrně prostor všechny hráčky a snad kromě dvou slabých pětiminutovek bylo jasné, kdo drží otěže utkání ve svých rukou.

“Máme velkou radost, že jsme jaro začali pohodovou výhrou a navíc s pocitem, že jsme zapojili úplně všechny hráčky, které mohly do utkání zasáhnout. Začali jsme zcela jednoznačně, ale za stavu 5:0 jsme trochu polevili v obraně a domácím se podařilo střelami zpoza obrany trochu vrátit do utkání. Naše hlavní síla byla v přechodu do útoku, kdy jsme domácí doslova válcovali pestrým zakončování jak z dálky, tak dohrávkou do křídel. Po celé utkání jsme točili sestavou, a tak se nám mohly ukázat všechny hráčky. Velmi dobrou premiéru za mladší dorostenky si odbyla starší žačka T. Jurinová, která nás v 2. poločasu podpořila několika těžkými zákroky. Do sestavy se také po zranění vrátila A. Krbcová a A. Scheithauerová. Až na několik zbytečných technických chyb přihrávkami jsme s utkáním spokojeni. Ideální utkání na rozehrání.

Sestava a branky: Ebrlová, Jurinová, Zemanová 9, Königová 5, Krbcová 2, Maxová 3, Scheithauerová 2, Pavlíková, Jindřichová, Rudincová 4, Šüttöová 1, Kroftová 1, Tesařová 1 a Čásová 2.

2. kolo odehrajeme v domácí hale 3.3.2019, kde přivítáme od 14 hodin hráčky Sokolu Vršovice.