Utrápené deváté vítězství sezóny mladších dorostenek

Postavení v tabulce 1. ligy mladších dorostenek hovořilo jasně. V neděli se utkával 2. s 8. týmem a očekával se jasný zápas také proto, že hostující hráčky z Jindřichova Hradce přijely pouze s 9 hráčkami do pole.

V úvodu utkání to tak vypadalo, domácí hráčky se ujaly vedení, které navyšovaly až na rozdíl 8 branek v 15. minutě. Od stavu 10:2 se všechny domácí hráčky odporoučely duchem při nejlepším někam na tribunu a hostující tým toho využil k významnému snížení rozdílu. Ten byl v poločase 4 brankový 15:11.

Do 2. poločasu domácí tým vstoupil ve stejné sestavě jako v úvodu utkání a chvíli mu trvalo, než se dostal do tempa. Po 10 minutách 2. poloviny se to povedlo a domácí začali zvyšovat svůj náskok, ale herní projev, nasazení a tempo hry byly výrazně jiné než v předchozích utkáních, čehož si povšimli i domácí diváci, kteří chvílemi neměli co podporovat a hala díky tomu byla až netradičně tichá. I přesto tleskali po závěrečném hvizdu vítězství domácích 27:22.

“Doufám, že takových utkání odehrajeme v této sezóně co nejméně. Dnes jsem měl pocit, že jsou naše hráčky hlavami někde jinde než na hřišti. Dnes holky udělaly většinu věcí opačně, než jsme se domluvili na poradě a než děláme v tréninku. Mrzí mě, že jsme soupeřky nedostaly pod náš obvyklý tlak, to utkání dostaly ve srovnání s jinými zadarmo. Na druhou stranu, velkou radost máme z posunu A. Rudincové, která se již dostává do situací, které po ní chceme a ostatní spoluhráčky potřebují.”

Podstatné ale je, že si domácí hráčky z utkání odnesly 2 body, které jsou potřebné k udržení 2. místa tabulky 1. ligy mladších dorostenek. To Andělky budou hájit v posledním utkání kalendářního roku, které odehrají v hale 31. ZŠ Plzeň, kde se 9.12. v 15 hodin utkají s hráčkami DHC Plzeň.

Sestava a branky: Ebrlová, Srpová, Königová, Pokorná 8, Krbcová 4, Maxová 2, Scheithauerová 2, Ležalová, Rudincová 5, Pavlíková 1, Straková, Kroftová 1, Borlová 4 a Turčanová.