Úvod ligy Černým andělům vyšel

Černým andělům vyšel vstup do nové ligové sezony na výbornou, na hřišti nováčka z Dunajské Stredy zvítězili přesvědčivě 41:22 (21:10).

„Výsledkově jsme jednoznačně spokojení, na palubovce jsme dominovali už od prvních minut, ale snažili jsme se soupeře tlačit během celého zápasu a hrát v maximálním tempu po celých 60 minut utkání,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš. Utkání podle jeho slov naprosto splnilo svůj účel. „Rychlé rozehrávky nám vycházely na výbornou, v postupném útoku mi trochu chyběla jiskra, ale to mohlo být dáno i únavou z poměrně dlouhé cesty na Slovensko. Vyzkoušeli jsme si různé typy obrany, což pro nás rovněž bylo důležité. Podstatné ale je, že se na hřiště dostaly všechny hráčky včetně Alice Kostelné a Petry Maňákové, zahrála si i Marie Poláková, mladá hráčka, která v A týmu sbírá zkušenosti a dokonce si připsala i svou premiérovou interligovou branku,“ doplnil trenér.

Úvodní ligový zápas splnil i další účel, a to prověřit Černé anděly před kvalifikačním turnajem Ligy mistrů, který se v Mostě uskuteční už o příštím víkendu, 7. a 8. září.