V Mostě jsem po roce spokojená, říká Kristína Opátová

Do Mostu přišla brankářka Kristína Opátová na začátku letošního roku jako mladý talent z Trenčína a dnes už se pevně zabydlela v sestavě mistrovských starších dorostenek. Na svém kontě už má i několik startů v nejvyšší ženské házenkářské soutěži. Před posledním letošním zápasem starších dorostenek jsme si povídali o tom, jak je v Mostě po necelém roce spokojená.

Když jsme spolu mluvili naposledy, bylo to těsně po vašem příchodu do Mostu. Jak jste se tu zabydlela?

Už to bude rok, co jsem přišla a vlastně hraju už druhou sezonu, ačkoli z té první jsem stihla vlastně jen polovinu. S hráčkami už jsme se lépe poznaly a jsme dobrá parta. Takže i když jsem hodně daleko od domova, jsem tu spokojená.

Už se na vás byli v Mostě podívat rodiče? Jak často se vlastně dostanete domů?

Rodiče tu ještě nebyli, ale podporují mne na dálku, pokud jsou zápasy online na internetu, vždycky je sledují a fandí. U nás je to trochu obráceně, protože já jezdím domů relativně často. Studují sportovní gymnázium v Trenčíně, takže se na Slovensko dostanou alespoň jednou měsíčně. Abych mohla postoupit dál ve studiu, musím mít do určitého data dostatečný počet známek.

brankarky

A jak jste se studiem daleko?

Letos budu maturovat, takže to bude dvojnásob náročné. Sice si říkám, že mám ještě trochu času, ale nezadržitelně se to blíží. Ale letos nás bude z týmu maturovat několik.

Prozraďte, v čem se liší příprava brankářek od ostatních hráček?

U nás je to trochu náročnější na psychiku, ale ve spoustě věcí se připravujeme podobně. I my sledujeme videa, pozorujeme hráčky, jak a kam střílí a podobně. Ale největší rozdíl bych řekla, že je skutečně z hlediska psychiky. Musíme být neustále ve střehu, sledovat hru, a když hráčky udělají chybu, musíme se snažit tým podržet.

Podporujete se vzájemně jako brankářky?

U nás ve starším dorostu jsme dobrá parta, skvěle vycházím hlavně se Sabrinou Novotnou, která chytá i za ženský A tým, ale i s mladšími brankářkami si rozumíme skvěle.

I vy sama už máte za sebou několik startů v MOL lize, sledujete si tyhle statistky?

Já si starty v MOLce nepočítám, mám jich pár, ale pro mě je skvělé, i když můžu sedět na lavičce a sledovat, co se děje na palubovce a užívat si atmosféru.

PO11

Je to velký rozdíl nastupovat v obou soutěžích?

U nás jsou jednotlivé týmy hodně provázané, takže v týmu staršího dorostu máme hned několik hráček, které už stabilně nastupují za ženský A tým. Jsou tu i mladší hráčky, které jsou ve starším dorostu prvním rokem, takže určitý rozdíl tu je, ale myslím, že se jim daří dostat se do toho celkem rychle a rozdíly se rychle zmenšují.

Se starším dorostem máte letos slibně rozjetou sezonu, jak si věříte?

Letos jsme ještě neprohrály, a to je skvělé. V pondělí nás čeká poslední zápas podzimní části sezony s Jindřichovým Hradcem a doufám, že když jsme letos ještě neztratily ani bod, že nám to vydrží i do budoucna. A samozřejmě se uděláme všechno, abychom obhájili loňský titul.

Zápas staršího dorostu DHK Baník Most proti Házená Jidřichův Hradec začíná v pondělí 17. prosince od 17:00 hodin v mostecké sportovní hale