V Mostě jsou pro házenou nejlepší podmínky, říká Melani Jagodič

Už zhruba měsíc můžete na trénincích Černých andělů zahlédnut novou tvář. Blonďatá pravoruká spojka Melani Jagodič je věkem sice ještě juniorka, ale zkušenosti už má jak ze slovenské juniorské reprezentace, z nejvyšší česko-slovenské soutěže, ale také ze zahraničí. Za mostecký tým může začít nastupovat od ledna, což byl také důvod, proč jsme jí ještě před koncem roku požádali o krátký rozhovor.

Co vás přivedlo do Mostu?

Teď jsem nějaký čas hrála ve Francii a hlavně tréninkový proces tam nebyl takový, jaký bych si představovala, tak jsem se snažila hledat klub, kde bych se po házenkářské stránce mohla vyvíjet. A nejlepší tréninkové i herní podmínky jsou jednoznačně v Mostě, tak jsem to zkusila, podařilo se a teď doufám, že moje zdejší působení vyjde co nejlépe.

MelaniJagodič

Zkuste prosím trochu popsat svou dosavadní házenkářskou kariéru.

Pocházím z Malacek, kde jsem také s házenou začínala. Už někdy ve třetí třídě na základní škole jsem začala chodit na miniházenou a pak už to plynule pokračovalo přes mladší žačky, starší žačky a dorost. Z mateřského klubu v Malackách jsem přestoupila do Zlína, odkud jsem zhruba na rok a půl zamířila do Dánska. Pak jsem se kvůli škole vrátila zpátky do Zlína, odehrála tam asi půl sezony a zkusila Francii, kde jsem v St Etienne hrála ani ne půl sezony, než jsem přišla do Mostu.

A jak jste se k házené vůbec dostala? Někdo v rodině je aktivní házenkář?

Nevlastní taťka je trenér, ale jinak v naší rodině nikdo házenou nehraje a nehrál, sourozence nemám, takže ani tam jsem se nemohla inspirovat. Ve škole jsem měla příležitost si házenou vyzkoušet, chytlo mě to a už jsem u toho zůstala. Jako úplně malá jsme tancovala, ale to mě postupně přestalo bavit, asi jsem hledala něco akčnějšího.

Naznačila jste studijní povinnosti, co studujete?

Dokončila jsem gymnázium a teď jsem momentálně ve fázi, kdy přemýšlím a hledám, co dál.

Věkem jste ještě juniorka, nebude to pro vás velká změna, nastupovat za ženský tým?

Nebude, už ve Zlíně jsem v uplynulé sezoně nastupovala za ženy a ve Francii jsme hráli druhou ligu žen, takže už jsem na to celkem zvyklá.

MelaniJagodič3

Už jste se v Mostě zabydlela? A jak plánujete dojíždět za rodinou na Slovensko?

Už v Mostě bydlím, začít hrát sice můžu až od ledna, ale naplno jsem se zapojila do tréninkového procesu, takže je pro mě důležité bydlet tady. Tím, jak jsem byla v zahraničí, jsem si zvykla, že se domů nedostanu často, třeba když jsme začínala v Dánsku, přijela jsem domů poprvé asi po třech měsících. Vždycky je začátek trochu složitější, ale pak se vždycky alespoň jednou za měsíc nějaké volno najde.

Čemu se věnujete, když zrovna nehrajete házenou?

Když nehraju házenou, tak asi nejčastěji spím. Ale vážně, když mám trochu volného času, snažím se ho trávit s rodinou. Mám obecně ráda sport, takže využívám volna zase k jiným sportům, ráda si jdu zaběhat, zacvičit do posilovny a podobně.