V osmifinále Českého poháru Černí andělé zdolali Plzeň

V osmifinále Českého poháru žen nestačily hráčky DHC Plzeň na Mostecký Baník a podlehly mu 17:32 (8:19). Černým andělům k výhře mimo jiné pomohla i dobrá souhra zkušených a mladých hráček.

„Začali jsme podobně jako doma proti Trenčínu a už od prvních minut utkání jsme do hry nasadili sestavu složenou převážně z mladých hráček doplněnou o jejich zkušenější spoluhráčky. Tato kombinace se ukázala jako velmi úspěšná a souhra fungovala velmi dobře až do zhruba čtyřicáté páté minuty, kdy jsme závěr utkání nechali cíleně dohrát už pouze mladé hráčky,“ vysvětlil trenér Mostu Peter Dávid. Pro plzeňské publikum bylo jistě zajímavé vidět v dresu Černých andělů i bývalé odchovankyně zdejší házené Dominiku Zachovou, Terezu Eksteinovou nebo další ze zdejších rodaček Markétu Jeřábkovou.

„S předvedeným výkonem z naší strany jsem byl velmi spokojený. Všechny hráčky, které zasáhly do utkání, perfektně dodržovaly taktické pokyny, na nichž jsme se před utkáním dohodli, zejména v obranných činnostech,“ doplnil trenér s tím, že pro mostecký tým to byla zároveň jedna z příležitostí, jak dát na palubovce větší prostor právě dorostenkám a během náročného zápasového týdne rozložit zátěž na kompletní kádr.

V pátek mají Černí andělé volno, které dostali jako odměnu za úspěšně zvládnutou domácí odvetu v Poháru EHF proti Dalfsenu. Už v sobotu ale vyběhnou na palubovku opět, tentokrát v rámci dalšího kola MOL ligy vyrážejí do Písku.