V sobotu Evropa, v neděli domácí soutěže

Všechna utkání v ligových soutěžích budou tento víkend sehrána v neděli. Jediný tým, který k ligovému zápasu nenastoupí, je náš „A“ tým, který se usilovně chystá na sobotní odvetu Poháru EHF. Oba dorostenecké týmy se chystají do Plzně, kde se utkají s místním HC. A naše rezerva bude cestovat do Prahy, kde se střetne se Slavií. Pojďme si tedy následující duely přiblížit.


Pohár EHF: DHK Baník Most – LC Brühl Handball, 25. 10. 2014, 18:00

Mostecký kotel se chystá uvařit dalšího evropského soupeře. Navíc k tomu máme ideální podmínky, co se týče výsledku z prvního zápasu. Na půdě soupeře totiž v evropských pohárech moc často nevyhráváme, ale o to více se nám daří doma. Zvítězili jsme pouze v Kaunasu, Písku, Koszalinu (Challenge Cup – 2012/2013) a Levangeru (EHF – 2013/2014). Ze Švýcarska jsme si přivezli výsledek 21:27, což nám dává solidní šestibrankový náskok. Ale nelze usnout na vavřínech, k čemuž nám můžete pomoci i vy, fanoušci našeho klubu, pokud nás přijdete v sobotu podpořit. Věřte, že to budeme potřebovat.


Liga mladších dorostenek: HC Plzeň – DHK Baník Most, 26. 10. 2014, 12:30

Tým mladších dorostenek pocestuje do Plzně s vědomím, že tým, který v tomto zápase zvítězí, tak bude mít šanci dotáhnout se na vedoucí trio ve složení DHC Plzeň, Háje a Ústí nad Labem. Tento plzeňský celek ze čtyř dosavadních zápasů vyhrál jediný, nad Vršovicemi, takže má na svém kontě stejně bodů, jako mostecký tým. Hráčky ze západočeské metropole mají ve svém středu střelkyni, která nastřílela během tří zápasů pětatřicet branek. Jedná se o Barboru Buchnerovou, jejímž největším brankovým přídělem bylo šestnáct gólů do sítě Hájů.


Liga starších dorostenek: HC Plzeň – DHK Baník Most, 26. 10. 2014, 16:30

I tým starších dorostenek se vydá do Plzně. Ale před tímto zápasem jsou na tom oba týmy naprosto odlišně, než celky mladších. Plzeňský celek je totiž na třetím místě tabulky, se ziskem čtyř bodů ze čtyř zápasů, plzeňské hráčky zvítězily nad Mladou Boleslaví a Vršovicemi, prohrály s městským konkurentem SVŠ, a jejich zápas s Astrou Praha byl kontumován ve prospěch pražského celku. Náš tým má ještě o jeden bod více, za výhry nad Ml. Boleslaví a Astrou Praha, k tomu ještě bod za remízu proti Vršovicím. Vzhledem k dominanci plzeňského SVŠ toto bude pravděpodobně souboj týmů o druhé místo, které bude zaručovat postup do jarní části 1. ligy starších dorostenek.


1. liga žen: DHC Slavia Praha „B“ – DHK Baník Most, 26. 10. 2014, 17:00

Nedělní den zakončí souboj dvou týmů, které od sebe dělí v prvoligové tabulce pouhé dva body. Do Prahy totiž zamíří naše rezerva, která si minulý týden poradila s celkem Českých Budějovic, který přejela 34:17. Dvojice Zachová – Šplechtová se postarala celkem o dvaadvacet branek, přičemž Dominika Zachová měla na svých deset branek pouze první poločas, ve kterém se ale zranila. Slávistky letos porazily jak Havlíčkův Brod, tak „B“ tým Poruby. Nestačily pouze na Kunovice. K dobru mají ale jeden zápas, protože první liga má lichý počet účastníků. Náš tým podal v minulém kole velmi dobrý výkon, který je znamením, že se nám začíná blýskat na lepší časy, takže rozhodně není nereálný jakýkoliv bodový zisk.