V sobotu potřebujeme vaší podporu, vzkazuje Lucia Mikulčík

Už v sobotu 7. září vyběhnou hráčky Černých andělů na palubovku mostecké sportovní haly, aby se tu v rámci kvalifikačního turnaje Ligy mistrů popraly o jediné volné místo v základní části letošního ročníku nejprestižnější evropské soutěže. Jak se připravují a jak se vůbec těší, prozradila kapitánka Černých andělů Lucia Mikulčík.

Vím, že se teď asi nejvíc soustředíte na sobotní utkání, ale vraťme se ještě k víkendu, kdy jste odehráli úvodní ligový zápas, jak se vám hrálo s nováčkem MOL ligy Dunajskou Stredou?

Upřímně řečeno, čekala jsem od nováčka trochu víc. Představovala jsem si, že Dunajská Streda bude hrát takovou tvrdší, běhavější házenou, ale bohužel se to nepotvrdilo. Myslela jsem, že nám budou klást větší odpor.

th13

Máte za sebou hodně náročnou přípravu, navíc se letos hodně mluví o novém systému, je to velká změna?

Je pravda, že je to náročné, jsme trochu unavené, v některých zápasech to bylo citelné a bylo to i vidět, ale vrchol máme před sebou teď v sobotu a já věřím, že jsme to společně s trenéry i celým týmem okolo nás správně naladili a v sobotu naše síla exploduje na palubovce.

V čem je největší rozdíl, oproti tomu, jak jste se připravovaly v minulosti?

Řekla bych, že hlavně v tom, jak je všechno mnohem víc kontrolované, tím myslím po odborné stránce. Kontrola, jak se hráčky vyvíjejí, nikdy nebyla tak intenzivní.

Chystáte se na sobotní kvalifikační turnaj Ligy mistrů. Může vám v tomto ohledu pomoct i to, že jste prakticky celou letní přípravu odehrály proti zahraničním soupeřům?

Já jsem ráda, že v přípravě nehrajeme se soupeři, se kterými se potkáváme v lize. Pro nás je to totiž skvělá příležitost poznat styl hry v jiných ligách, jiné hráčky, vyzkoušet si rychlejší házenou. Vždycky je lepší vyzkoušet si něco nového, než stát proti soupeřkám, se kterými se setkáváme relativně často během sezony.

Zjišťovaly jste si už něco o svých sobotních soupeřkách z Rocasa Gran Canaria? V čem to podle vás bude těžký soupeř?

Trenér nám neustále něco připomíná, dělali jsme si i analýzu videa, připravujeme se velmi poctivě a pečlivě. Jejich hráčky budou vyšší a také těžší než my, ale zase budou o to pomalejší, takže budeme mít šanci je uběhat.

momi18

Hned ve středu hrajete další ligové utkání, stihnete si vůbec nějak odpočinout?

To je ještě příliš daleko. Veškerou energii teď vkládáme do soboty, na tu se teď maximálně soustředíme. Pak přijde na řadu nedělní zápas a teprve potom se můžeme začít koncentrovat na ligu.

Tak pozvěte fanoušky, ať vás přijdou v sobotu do sportovní haly podpořit.

Všechny vás zveme na sobotní zápas, potřebujeme vaše ruce, hlasivky, tleskátka, všechno, co vydává nějaký zvuk. Potřebujeme co nejbouřlivější atmosféru, která nám pomůže a dovede nás až do hlavní soutěže Ligy mistrů. Přijďte nás podpořit, společně se nám to povede!

dhk_plakat3 (002)