Věřím, že v sobotu přijde co nejvíc fanoušků, říká Dominika Müllnerová

Dominika Müllnerová patří k tradičním oporám Černých andělů. Jako jediná hráčka má letos šanci oslavit svůj sedmý titul v mosteckém dresu. Jak se na druhý finálový zápas se Slavií těší, jak zvládá předzápasovou nervozitu i jak se od sebe liší finálové zápasy s tradičním soupeřem, prozradila v krátkém rozhovoru.

Jak se těšíte na sobotní finále?

Těším se strašně moc. Doopravdy už se nemůžu dočkat soboty. Dál v tuhle chvíli vůbec nekoukám, to je zatím bezpředmětné, soustředím se na sobotu a už bych chtěla, aby to bylo.

Působíte velice klidným dojmem, jak se vyrovnáváte se stresem před zápasem?

Já moc nervózní nejsem, ze mě to vždycky strašně rychle spadne. Možná chvilku těsně před zápasem si to trochu uvědomím, ale jak se poprvé pískne, hned se soustředím na zápas a veškerá nervozita úplně zmizí.

POR18

Sledujete dění kolem důležitých zápasů? Co se třeba řeší v médiích?

Já tohle dění před zápasem vůbec nesleduji. Žádné články nečtu, dávám tomu úplně volný průběh, ať si každý říká a píše, co chce. A mám to tak vlastně i po zápasech. Od určité doby už ani nečtu pozápasová hodnocení. Já na zápase jsem byla, nějak jsme ho viděla, mám na něj svůj názor. Navíc platí, že co člověk, to názor a každý vidí danou věc trochu jinak. Radši se tím tedy vůbec nezatěžuji.

Slavia je už takový tradiční finálový soupeř, dokážete porovnat v čem je letošní finále jiné, než třeba to loňské? Pamatujete si ho?

Myslím, že si loňské finále celkem pamatuji a mám pocit, že se toho oproti minulému roku zas až tolik nezměnilo. Zase jsme začínali na Slavii, zase to byl hodně vyrovnaný zápas. Sice jsme nakonec o tři branky vyhráli, ale celý zápas se to tahalo o jednu, dvě branky a stačil moment, aby se to překlopilo na druhou stranu, stačila jedna zásadní chyba. Bylo to hodně podobné a mám radost, že jsme to stejně jako vloni na Slavii zvládli. Tam je to vždycky těžké, i když pro nás to tentokrát bylo skoro jako domácí prostředí, protože naši fanoušci přijeli v hojném počtu a přišlo mi, že naopak slávistických fandů bylo méně. To mě trochu zklamalo, protože jsem čekala, že na finále tam bude víc lidí. Ale naši fanoušci byli slyšet, za to jim moc děkujeme, bylo to od nich hezké a nás to hnalo hodně dopředu.

Je pro vás fanouškovská kulisa při zápase důležitá?

Já se těším na domácí zápas i proto, že zdejší atmosféra je skvělá a věřím, že přijde co nejvíc fanoušků. Shodou okolností jsem nedávno viděla úryvky z našeho finále Challenge Cupu, kdy byla mostecká hala doslova narvaná k prasknutí. Bylo to skvělé a měla jsem z toho husí kůži, i když už je to nějakých tuším sedm let zpátky. Proto věřím, že nás přijde co nejvíc lidí podpořit. Je to něco úplně jiného, když se hraje před plnou halou.

mistri37

A jak se vyrovnáváte s tím, že z party spoluhráček, které mají ve sbírce všechny tituly Černých andělů, už jste v týmu zůstala sama?

To je pravda, že z téhle party už jsem tu jediná. Ale Růča i Kačka Dvořáková teď mají trochu jiné starosti a Evča Bezpalcová si užívá u moře. Už si tak bohužel neuděláme tu naší tradiční fotku s medailí, protože holky tu nejsou a já se sama fotit nechci.

Zápas DHK Baník Most proti DHC Slavia Praha začíná v sobotu 18. května v mostecké sportovní hale od 18:00 hodin.