Veronice Šípové chybí společné tréninky ve sportovní hale

Veronika Šípová naskočila naplno do letošní sezony po roční pauze způsobené zraněním. A když už se zdálo, že se dostává zpět do formy, ve které hrála před zraněním, přišla brzda v podobě koronavirové pandemie. Všichni se tak museli zavřít doma a začít se připravovat sami podle pokynů kondičního trenéra. A Veronika patří mezi ty, kdo se s individuální přípravou potýkají statečně, ale společná příprava jí velmi chybí.
Sipis_duben

„V trénincích s Veronikou jsme se zaměřili mimo jiné na správnou techniku běhu a také možnosti, jak správně propojit sílu a rychlost, kterými disponuje, ale ne vždycky se jí podaří je správně zkombinovat a vytěžit z nich maximum,“ vysvětlil kondiční trenér Ondřej Václavek.

Po společném tréninku a testování bylo podle trenéra velmi znát, jak se mladá hráčka už těší na společné tréninky do haly. „Nejde jen o to, že při společném trénování panuje samozřejmě úplně jiná atmosféra, než když se každý připravuje sám, ale jde také o okamžitou zpětnou vazbu jak od trenérů, kteří jsou okamžitě schopni poradit a vysvětlit, co kdo dělá špatně, ale také od spoluhráček, které si na trénincích vzájemně pomáhají. Pro hráčky bývá při individuální přípravě velmi těžké poznat, zda některá cvičení dělají správně a na co se případně více zaměřit. Na to se soustředíme téměř celou sezónu a teď máme znovu možnost v tom pokračovat.

f0583a1d-9ae0-46a1-b711-9184cdbc2461

Také proto nyní s Jiřím Tancošem míříme za hráčkami, abychom s nimi některé věci přímo probrali, ukázali si, jak správně cvičit a můžeme si přímo vysvětlit, jak postupovat. Můžete si prohlédnout typický trénink, kterých Šípis během této sezóny absolvovali nejméně 20. V nich jsme řešili rychlost na krátkém úseku s dostatečným odpočinkem, “ doplnil Ondřej Václavek.
Sipis_test
Jak zvládla Verča rychlostní a rychlostně-vytrvalostní testy? Velmi slušně, stejně jako všechny hráčky byla na vyšší úrovni než během letní přípravy a začátkem kvalifikace o Ligu mistryň.
Sipis_podrobne_test