Veronika Dvořáková v Lize mistrů

Veronika Dvořáková patří ke generaci mladých hráček, které v dresu Černých andělů zažily úspěšné poslední roky. V loňské sezoně svou sbírku rozšířila o nejcennější trofeje v kategorii starších dorostenek i žen, protože v obou týmech střídavě nastupovala, letos už vybíhá na palubovku pouze za ženský A tým. První cenné zkušenosti tato letošní maturantka sbírá i v českém národním týmu. Osobním sponzorem hráčky je Hyundai.

OSLAVY24

Jaké jsou vaše házenkářské začátky?

S házenou jsem začala v první třídě, přivedl mě k ní táta, který hrál házenou také. Šla jsem to tedy zkusit, chytlo mě to a už jsem u toho zůstala. Od první třídy jsem až dokonce základní školy hrála v Chebu, pak jsem se rozhodovala, kam půjdu na střední školu a přišla nabídka z Mostu. Tady jsem od prvního ročníku střední školy, začínala jsem za dorostenky, ještě vloni jsem hrála střídavě za starší dorost a za ženy, teď jsem první sezonu už pouze v A týmu žen.

Trochu jste naznačila, že studujete, jaké zaměření?

Jsem ve čtvrtém ročníku sportovního gymnázia v Mostě a letos mě čeká maturita.

A už jste řešila, jak budete zvládat skloubit školu a náročný házenkářský program spojený s Ligou mistrů?

Zažádala jsem si o individuální studijní plán, ten jsem měla i v minulém roce a doufám, že mi v tom škola znovu vyjde vstříc. Budu se snažit nějak skloubit tréninky, zápasy a učení a snad to nějak půjde. Bude to hodně náročné, když budeme hrát ve středu a v neděli a obzvlášť uprostřed týdne, když se budeme vracet pozdě, to bude asi dost náročné. Na ten stres kolem školy se moc netěším, ale snad to všechno nakonec nějak zvládnu.

kas2

Co pro vás osobně znamená postup do Ligy mistrů?

Pro mě je postup do Ligy mistrů splněný sen. Vždycky jsem si přála zahrát si proti nejlepším týmům světa a teď ta možnost přišla. Máme ve skupině Györ, kde jsou hráčky, které obdivuju, sleduju je v televizi a teď budu mít šanci si proti nim zahrát. Možná mi ještě ani nedochází, co jsme dokázali, ale strašně moc se těším. S českými hráčkami, které ve skvělých klubech v zahraničí působí, už jsem měla šanci se potkat v reprezentaci a byla to skvělá zkušenost. Zahrát si s Mostem proti nejlepším klubům na světě bude zase něco úplně jiného, to mi přijde úplně neskutečné.