Veronika Mikulášková v Lize mistrů

Veronika Mikulášková patří k mladým hráčkám, které do Mostu přišly před několika lety ještě v dorosteneckém věku. Dnes už je stabilní součástí ženského A týmu a první zkušenosti sbírá i v reprezentaci. S Černými anděly se chystá na svá první utkání v Lize mistrů.

Jaké byly vaše házenkářské začátky?

S házenou jsem začala ve Velké Bystřici v pěti letech, v době kdy jsem šla do první třídy. Tam jsem v ní pokračovala ve všech mládežnických kategoriích, až v roce 2015 jsem přestoupila do Mostu a zároveň s tím jsem přestoupila na zdejší sportovní gymnázium. Když jsem přišla do Mostu, mohla jsem hrát ještě za mladší dorostenky, ale už jsem pravidelně nastupovala za starší dorost. Ještě v loňské sezoně jsem mohla posledním rokem nastupovat v mládežnické kategorii, takže jsem hrála za starší dorost, ale pravidelně už jsem hrála i za ženský A tým.

VMikulaskova
Loňská sezona pro vás byla celkem úspěšná, kolik medailí jste vlastně získala?

Povedlo se nám získat prakticky všechny, co šly, ačkoli já to moc nepočítám. Se starším dorostem jsme získali titul a vyhráli Česko-slovenský pohár, se ženami jsme také vyhráli český mistrovský titul a získali Český pohár. A ještě k tomu jsme získali stříbrné medaile z MOL ligy.

Kromě toho, že hrajete házenou, jste ještě studentka, jak pokračuje vaše studium?

Na sportovním gymnáziu v Mostě jsem úspěšně odmaturovala a letos jsem nastoupila na pražskou Fakultu tělesné výchovy a sportu na obor kondiční trenér.

Když jste s Černými anděly před nedávnem úspěšně vybojovali postup do Ligy mistrů, dokážete si představit, jaký to bude mít vliv na váš soukromý život?

roc41

Vím, že to bude velmi časově náročné, čeká nás spousta zápasů a teď to všechno začínám vlastně řešit. Doufám, že mi ve škole vyjdou vstříc a budu si moct zařídit individuální studijní plán, jinak si nejsem úplně jistá, jak se mi to bude dařit zvládat. Liga mistrů je přece jen v České republice celkem rarita, takže věřím, že mi ve škole vyjdou vstříc. Bude to asi hodně náročné, ale snad se mi to všechno povede nějak skloubit.

Co pro vás vlastně znamená postup do Ligy mistrů?

Já si možná ještě ani pořádně neuvědomuji, co se nám vlastně povedlo. Popravdě jsem před kvalifikačním turnajem nebyla úplný optimista, věděla jsem, jak těžcí soupeři nás čekají, byli to mistři svých zemí a měli svou kvalitu. Zahrát si Ligu mistrů byl můj dětský sen, jsem strašně moc ráda, že si tuhle soutěž budu moct zahrát. Navíc máme skvělou skupinu, ve které je Györ, světový tým, který je složen z obrovských hvězd a zahrát si proti němu je sen každé holky. Ne každému se může splnit a já jsem šťastná, že zrovna my tu možnost mít budeme.