Veronika Šípová v Lize mistrů

Patří k mladé generaci mosteckých odchovankyň, které v klubu zažívají nejúspěšnější roky. V loňské sezoně sklízela vavříny s týmy starších dorostenek i žen. V letošním roce se jí splnil sen a hraje s černými anděly Ligu mistrů. Navíc v chomutovské Rocknet aréně, kde její tatínek trénuje malé hokejisty. Osobním sponzorem hráčky je INELSEV.

Jak začínala vaše házenkářská kariéra?

Já se původně vůbec nevěnovala házené, ale tanci. S házenou jsem začínala až asi ve 12 letech v Litvínově, kde jsem asi tři čtvrtě roku hrála národní házenou, než jsem přišla do Mostu. Tady jsem od starších žaček prošla všemi mládežnickými kategoriemi, poslední zhruba tři roky jsem souběžně nastupovala za starší dorost i ženy, letos je to má první sezona pouze v A týmu žen.

momag16

Jste čerstvě po maturitě, jak pokračují vaše studia? Řešila jste, tak jako většina vašich spoluhráček, jak budete stíhat školu během náročné letošní sezony?

V současnosti studuji na Jazykovém institutu tady v Mostě, což je pomaturitní studium, kde se věnuji angličtině. Za rok uvidím, chtěla bych na vysokou školu, ale teprve řeším konkrétní obor. Mám individuální studijní plán, takže se to doufám bude dát nějak zvládat, i když to bude hodně náročné.

Jak vysoko ve své dosavadní kariéře stavíte postup do Ligy mistrů?
Pro mě je to asi nejvíc, co jsem kdy chtěla dokázat. Liga mistrů je na klubové úrovni nejvíc co lze dosáhnout. Dřív jsem koukala na Ligu mistrů v televizi a připadalo mi to jako úplně jiný svět. Najednou jsme tam také a je to naprosto úžasný pocit. Že se nám povedlo vybojovat Ligu mistrů je obrovský úspěch, teď už jde jen o to, abychom hráli co nejlépe a postoupili.

OSLAVY46
Domácí zápasy Ligy mistrů budou Černí andělé hrát v chomutovské Rocknet aréně. K chomutovským Pirátům, kteří tu mají sídlo, máte také poměrně blízko, nebo se pletu?

Taťka je bývalý hokejista a dnes se u Pirátů věnuje trénování mládeže. Na házenou chodí s mamkou, babičkou i dědou fandit pravidelně, a když má čas, dorazí i brácha, takže podpora rodiny je velká. A doufám, že nám do Chomutova přijde fandit co nejvíc lidí, protože Liga mistrů se u nás nevidí každý den a nám podpora fanoušků vždycky hrozně pomáhá.