Veselí jsem si v semifinále přála, říká Dominika Zachová

V sobotu 27. dubna startují semifinálové boje play off a Černí andělé k prvnímu zápasu vyrážejí do Veselí nad Moravou. Jak probíhala příprava, ale také třeba jak se slavily Velikonoce a proč se na Veselí těšila, prozradila v rozhovoru kapitánka Černých andělů Dominika Zachová.

Slyšel jsem, že hráčky žádné velké velikonoční oslavy neměly, trenéři vám naordinovali individuální přípravu. O co šlo?

V Pátek ráno jsme měli poslední společný trénink, pak jsme to rozpustili a měli jsme individuální přípravu, v podstatě posilovnu a běh. Při přípravě využíváme chytré hodinky, takže jsme pod kontrolou a vždycky máme zpětnou vazbu, že výsledky někdo z trenérů viděl. Když je všechno v pořádku, nikdo ani nemusí nic komentovat. Co se týče běhu, tentokrát jsme se zaměřili na intervaly, tedy žádné dlouhé běhy. Přece jen je konec sezony, to už dlouhé běhy zapotřebí moc nejsou, spíš rychlost.

BAN13

Takže na žádné obvyklé velikonoční tradice nedošlo?

Já byla doma v Plzni a my Velikonoce nijak dramaticky neslavíme, přece jen žijeme ve městě, kdybychom byli někde na venkově, možná by to vypadalo jinak. Brácha doma samozřejmě s pomlázkou běhal, ale nic velkého se nedělo.

Některé vaše spoluhráčky říkaly, že si tým Veselí do semifinále přály. Koho jste si přála vy jako ideálního soupeře?

My jsme dost sledovaly, s kým budeme hrát, protože do poslední chvíle vlastně nebylo jasné, kdo to bude. Když na nás vyšlo Veselí, měla jsem radost, přála jsem si ho. Slavia je takový náš tradiční finálový rival, s ní jsou zápasy úplně o něčem jiném, je to takové vyvrcholení sezony. Takže by byla škoda, kdybychom se měli utkat hned v semifinále. A kdybych měla volit mezi Porubou a Veselím, tak myslím, že nám hra Veselí sedí o něco lépe. Sice jsme ve Veselí na podzim prohráli, tam jsem tehdy nebyla, ale co můžu posoudit, sedí nám jejich hra víc.

V čem je podle vás největší síla Veselí?

Během sezony hodně obměnili tým, přišla Klaudia Michnová, mají dost spojek a jsou navíc dost vyrovnané, na ty si budeme muset dávat pozor a také na pivota, Kristina Pastorková dává také dost gólů.

A už jste začali s konkrétní přípravou přímo na soupeře?

Na hřišti jsme už něco konkrétního zkoušeli, tradičně před koncem týdne nás čekají videa. Takže ano, už začínáme řešit přímo konkrétního soupeře.

BAN32

Je příprava před play off intenzivnější?

Trochu intenzivnější tréninky jsou, ale hlavně už je znát atmosféra play off. Člověk se na to těší, pro nás teď přichází vrchol sezony, přece jen během roku je kvalita zápasů různá a teď už je to to správné vyvrcholení, do kterého chceme jít naplno. Interligový titul nám letos bohužel uniknul, takže budeme chtít získat českého mistra. Moc se na tyhle zápasy těšíme a věříme, že nás přijdou podpořit i fanoušci.