Vícemistrovský titul potvrzen domácí výhrou

Mladší dorostenky potvrdily své postavení v tabulce základní části výhrou nad DHC Plzeň 29:21. 1. poločas se hráčkám opravdu povedl, i když proměňování jasných šancí nebylo perfektní. Především střelba z obou křídel byla žalostná, i když se hostující brankářka spíše snažila uhýbat, než chytat. I přes některé nepřesnosti předváděly hráčky rychlou hru, kterou hosté jen těžko stíhaly. V polovině domácí držely jasné vedení 16:6.

Vstup do 2. poločasu byl ale opačný. Přidala se i nepřesná střelba ze spojek a menší koncentrace v obraně, a tak Plzeň začala stahovat až na rozdíl 5 branek 23:18. Po time-out se podařilo úpadek domácích trochu zpomalit a v poklidu utkání dohrát. Za celé utkání se křídlům nepodařilo najít recept na plzeňskou brankářku, velmi podobné to bylo u sedmimetrových hodů, těch jsme neproměnili celkem 5. Oba poločasy se od sebe výrazně lišily jak rychlostí, tak přesností.

“S postupem sezóny se články zkracovaly. Hlavním důvodem bylo většinou to, že nebylo o čem psát. Začátek se nám povedl, utekli jsme a pak se často už jen dohrávalo a to v až moc velkém poklidu. To se stalo i tentokrát. Od začátku jsme jasně dominovali ve všech parametrech, snad nejvíc to bylo patrné v rychlosti pohybu a v brance. Možná až nepochopitelně jsme na začátku 2. poločasu polevili a těžko se dostávali zpět. Nevypadlo to příliš dobře, běhali jsme snad poloviční rychlostí oproti 1. půli, změnili styl hry, i když jsme ho nechtěli měnit. Je to velká škoda, diváci si u nás zvykli na pěknou, rychlou házenou, kterou jsme jim na konci sezóny dopřávali jen část utkání. I tak bylo utkání s Plzní velmi dobrá příprava na Česko-slovenský pohár, v něm už takové chyby a výpadky budou tvrdě potrestány a jsem opravdu rád, že si to holky dobře uvědomují. Pro všechny z nás, snad s výjimkou Radka Maděry, to bude úplně nová zkušenost hrát 2 utkání ve 2 dnech, které od samého začátku rozhodují o vítězství ve finálových bojích. To jsme si vyzkoušeli poprvé při Prague Handball Cupu, teď bychom tyto zkušenosti mohli využít. Úspěch v poháru by byla sladká tečka za povedenou sezónou, uvidíme, jak se nám bude dařit, čekají nás 2 těžká utkání, to nejlepší, co v Československu můžete v kategorii mladších a starších dorostenek vidět.”

Sestava a branky: Kašparová, Srpová, Sokolová, Zemanová 1, Krbcová 5, Scheithauerová 4, Pavlíková, Jindřichová 5, Rudincová 5, Kroftová 2, Borlová 1, Stará 1, Tesařová 2 a Čásová 3.

Nadcházející víkend 25.-26.5. bude v Mostě ve znamení soupeření nejlepších českých a slovenských tým v kategorii mladších a starších dorostenek. První zápas mladších dorostenek proti Prešovu odstartuje v sobotu v 17:00.