Víkend nabídne házenou, která bude diváky bavit, říká Jiří Tancoš

Už jen dny zbývají do jedné z největších házenkářských událostí v Mostě, kvalifikačního turnaje Ligy mistrů, který se v mostecké sportovní hale koná o víkendu 7. a 8. září. Jak probíhá příprava Černých andělů, jsme se zeptali trenéra Jiřího Tancoše.

Připravujete se nějak konkrétně na svého sobotního soupeře, kterým je Rocasa Gran Canaria?

moth33

Připravujeme se jak po herní, tak po taktické stránce a dál pořád pilujeme i naše věci, útočné kombinace i obranu. Je to v podstatě pořád stejná příprava, už se ale objevují i maličkosti, které chceme ladit s ohledem na soupeře. Týká se to hlavně obrany, chceme, aby hráčky byly připravené v obraně obecně, trénujeme spolupráci dvojic, trojic. Něco o soupeři už máme nastudováno, máme představu, na čem je jeho hra postavená. Víme, že Rocasa je tým silných individualit, mají dvě kvalitní spojky, dobrou pivotmanku i gólmanku. Zkoušíme už i některé konkrétní věci, i když víme, že mnoho času nezbývá. Navíc jsme o víkendu absolvovali první ligový zápas, takže jsme se v minulém týdnu soustředili hlavně na vlastní hru. A právě svou rychlou hru, kterou jsme se prezentovali v přípravě i v prvním zápase v Dunajské Stredě, se chceme prezentovat i o víkendu. Existují samozřejmě způsoby, jak nám v tom soupeř může zabránit, ale stejně tak my chceme narušit jejich zavedený herní projev. Celé je to jen o tom, jak se kdo na sobotu připraví.

Máte před sebou během pěti dnů tři zápasy, kromě kvalifikačního turnaje hned ve středu hrajete znovu na Slovensku další MOL ligové utkání. Dá se na takovou zápasovou porci vůbec nějak připravit?

Svým způsobem nám to říká, že není moc prostoru na velké změny. Je tedy jednodušší se koncentrovat na svůj herní projev a snažit se s ním uspět. To když se nám povede, je ve finále jedno, jestli během pěti dnů hrajeme pokaždé s jiným soupeřem. Skutečně není moc času na nějaké velké změny, maximálně můžeme některé věci přizpůsobit taktice. Musíme se maximálně koncentrovat na zápas s Rocasou, o složení nedělních dvojice se rozhodne až v sobotu. Na nedělní zápas se budeme chystat řekněme víc po teoretické stránce.

I když některé věci ze dne na den změnit nejde, hráčky by měly být schopné něco pojmout i z teorie. Většina z nich hraje v reprezentaci a musí být na podobné situace zvyklá, na mistrovstvích se také hraje víc zápasů za sebou a trenéři musí tým připravit na další utkání v podstatě přes noc. A stejně málo času na přípravu bude mít i náš soupeř.

V čem by měl být víkendový turnaj pro diváky zajímavý?

Myslím, že nás čekají hodně atraktivní zápasy s velmi atraktivními soupeři. My se chceme prezentovat současnou, moderní házenou s maximálním nasazením a v maximálním tempu. Jde nám o hodně, chceme postoupit do Ligy mistryň. Bereme to v klubu všichni velmi vážně, celý tým jsme na tom hodně tvrdě a poctivě pracovali a rádi bychom si Ligu mistrů zahráli a utkali se s nejlepšími evropskými týmy. Rozhodně si myslím, že se bude jednat o zápasy, které budou lidi bavit.

dhk_plakat3 (002)