Víkend plný házené je tady!

Nadcházející víkend si konečně užijeme dostatek házené. Domácí hřiště si vyzkoušejí všechny naše celky. Díky tomu si budeme moci vychutnat nejlepší dámské házenkářské soutěže, jaké mohou naše týmy hrát. V sobotu se odehraje tzv. Den plný házené, protože nás čekají hned tři zápasy našich týmů. V neděli očekáváme zápas baníkovské rezervy.


Liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – DHC Plzeň, 27. 9. 2014, 12:30

Sobotní den zahájí střetnutí mladších dorostenek s týmem DHC Plzeň. Tedy týmem, který v prvním kole zvítězil o devět branek nad městským rivalem z HC Plzeň. Náš tým je tedy, po výhře o osm branek, druhý pouze o skóre. Svěřenkyně trenéra Maděry budou určitě chtít zvítězit a vyšvihnout se na průběžnou první příčku první ligy. Ač je odehráno teprve první kolo, tak se bude také jednat o souboj druhé nejlepší střelkyně Terezy Bušauerové z Plzně a třetí nejlepší střelkyně Adély Stříškové, které od sebe dělí pouhá jedna branka.


Liga starších dorostenek: DHK Baník Most – TJ Astra Praha, 27. 9. 2014, 15:00

K druhému sobotnímu zápasu dorazí tým Astry Praha. Tento tým v prvním kole obdržel hrozivou porážku o dvacet branek, kterou mu ušetřil tým HC Plzeň. Skóre bylo minulý víkend pro pražské hráčky nepříznivé, protože již po prvním poločase prohrávaly 16:5, načež se jim sice v druhé půli podařilo vsítit dvojnásobek toho, co v prvním dějství, ale plzeňským hráčkám se podařilo svůj výkon ještě o něco vylepšit, a tak si připsaly domácí Plzeňanky vysoké vítězství 35:15. Náš celek si připsal v prvním kole remízu, i proto by si Černí andělé rádi připsali na své konto první letošní vítězství. Oba sobotní zápasy mládeže budou rozhodovat pánové Vladimír Vaník a Pavel Mošna.


WHIL: DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa, 27. 9. 2014, 18:00

První představení v soutěžní sezóně si připíše také náš „A“ tým. A bude to obzvláště pikantní souboj, zejména kvůli velkému množství článků, které byly v létě mezi oběma týmy vyměněny. Ale pojďme se věnovat čistě sportovním záležitostem. Přesuny v obou klubech tedy také ponechám stranou, zmíním pouze příchody několika hráček do Šaľy – kanonýrku Kertészovou a rozehrávačku Boglárku Bízikovou, která v Šaľe doplnila svou sestru Réku. V prvním interligovém kole porazila Šaľa kvalitní tým Olomouce 23:21, celkem 11 branek vsítila již zmiňovaná Andrea Kertészová. Klíčovou roli by mohli hrát naši fantastičtí fanoušci, kteří by mohli vyburcovat domácí tým k zisku dvou bodů. Rozhodčími zápasu budou Michal Nezbeda a Václav Zelenka, kteří loni rozhodovali naše domácí zápasy se Sencem či Porubou.


1. liga žen: DHK Baník Most „B“ – Sokol II Kobylisy, 28. 9. 2014, 15:00

Závěrečný zápas víkendu obstará mostecká rezerva, která se střetne s pražským týmem Sokol Kobylisy. A nebude to rozhodně jednoduchý soupeř, protože Kobylisy se dlouhodobě pohybují na špičce první ligy, loni tento tým skončil sezónu na třetím místě, přičemž je od výhry v lize dělil pouhý bod. Náš tým v minulém kole neuspěl na půdě HC Plzeň, ale tentokráte by si rád nějaký ten bod odnesl. Rozhodčími budou pánové Pavel Mošna a Vladimír Vaník, kteří si tak mostecké prostředí tento víkend opravdu užijí.


autor: Jan Krejcar