Vítězná jarní premiéra mladších dorostenek

Dlouhá zimní přestávka je u konce a znovu se rozjíždí soutěže dorostenek. Stejně jako na podzim začínaly mladší dorostenky se Sokolem Kobylisy.

Po podzimní části bylo jasné, že se jedná o nejslabší tým celé soutěže, který za 11 kol nezískal ani bod. Mohlo se tak zdát, že se bude na začátek jara jednat o lehké utkání. Průběh byl ale překvapivý. Domácí hráčky se celý poločas držely na dostřel. Ještě 4 minuty před koncem 1. poločasu byl stav 14:16, poslední útoky se povedly našim hráčkám, což ukazuje poločasový výsledek 14:18. “V prvním poločasu se nám nedařila střelba, velmi často jsme trefovali jednoduše čitelný pohyb brankářky Kobylis, čímž jsme dávali jejím spoluhráčkám v poli šanci na udržení přijatelného výsledku. Byli jsme sice lepší, ale na výsledku to nebylo až do samého závěru poločasu vidět. Dlouho dobu se nemohla chytit brankářka J. Kašparová, která jinak chytá velmi stabilně a kvalitně. Do druhého poločasu nastoupila dle předzápasové domluvy S. Sokolová a vedla si v počtu zákroků o dost lépe”, komentoval trenér Václavek.

Druhý poločas už byl jednoznačný, domácí hráčky postupně ztrácely sílu a hráčky Mostu nekompromisně trestaly každou jejich chybu brankou z rychlého útoku. S únavou také přišel větší počet vyloučení, které Most stabilně proměňoval v jednoduché branky a zvyšoval tak brankový rozdíl. Během druhého poločasu byl na hřišti vidět výrazně kolektivnější výkon než v tom prvním, především při rychlých útocích. Domácí hráčky se sice včas vrátily, ale v menším počtu, než bylo potřeba, a tak si s nimi mostecké hráčky doslova hrály. V závěru se dostalo i na vyzkoušení agresivnějšího obranného systému, který sice nabízel domácím snadnější způsob dosažení branky, protože mezi obránkyněmi bylo více místa, na druhou stranu je nutil k jednoduchým chybám především v počtu kroků, které Most trestal.

“Výsledek nám bez diskuzí dělá radost, 2. poločas se nám podařil daleko lépe než ten první. I přesto nám celé utkání dělala potíže vlastní střelba, kdy jsme buď trefili brankářku Kobylis, která ale prováděla stále jeden zákrok, nebo jsme doslova lámali tyče. Některé hráčky měly při své střelbě štěstí, protože jim tam spadlo všechno, co hodily na branku a některé si své střelecké štěstí nechaly na další utkání. Povedený výkon podpořený štěstím předvedla S. Behenská, která vstřelila 11 branek a také E. Jindřichová a A. Křepelová, které konečně ukázaly svůj potenciál, který se z nich snažíme již delší dobu vydolovat. Všechny hráčky ukázaly své silné, ale i slabé stránky a je na naší společné práci, jak brzy je odstraníme. Jako tým mají mladší dorostenky potenciálně předvádět lepší výkony než byl ten dnešní. Až dojdeme k lepší souhře, bude se brankářkám za obranou chytat ještě lépe než je tomu nyní. Jako realizační tým nás velice mrzí, že jsme z legislativních důvodů nemohli nastoupit v plné sestavě, protože A. Pazderová a E. Veselovská nemohly zasáhnout do utkání po kontrole registrací a zdravotních karet rozhodčími. Takové chyby se nám v dalších utkání nesmí stávat a stávat nebudou”, shrnul Václavek.

Sestava a branky: Kašparová, Sokolová, Mrvišová 1, Protivová 5, Pavlíková 1, Jindřichová 7, Schüllerová 3, Filová 6, Rudincová 3, Martinková 1, Stará, Behenská 11 a Křepelová 2.

Příští sobotu 15.2.2020 hrajeme od 12 hodin v Otrokovicích. První jarní domácí utkání odehrajeme 23.2.2020 od 14 hodin se Zlínem.