Všechno v Mostě funguje velmi dobře, říká Alica Kostelaná

Alica Kostelná byla jednou z posil Černých andělů před letošní sezonou. Do týmu přišla z Poruby a právě teď jí čeká první domácí utkání proti bývalému týmu. Nejen o tom, jak se na zápas těší, je následující rozhovor.

Je možná ještě trochu brzy, ale jak jste po těch pár měsících v Mostě spokojená?

V Mostě jsem spokojená, všechna očekávání, o kterých jsme se s manažerem nebo trenérem před mým příchodem do klubu bavili, se naplnila. I filozofie klubu, kterou se mi trenér snažil naznačit, ať se to týkalo obranných i útočných kombinací. Vše myslím zatím funguje velmi dobře. Parta je tu výborná, v týmu se
cítím dobře, takže si není nač stěžovat.

momi15

Do Mostu jste přicházela z Poruby, musela jste se naučit hodně nových věci? Je rozdíl mezi oběma kluby například v přípravě?

Každý klub má svou filozofii a chce hrát svou hru, od toho se odvíjejí i rozdíly v přípravě. Oba týmy se od sebe samozřejmě liší, v Mostě je například jiný přístup k obraně. I tréninkové procesy obecně jsou v klubech různé, v Porubě byly tréninky zaměřené trochu odlišně a byly i jinak rozložené, než je to tady.

Když už jsme zmínili Porubu, jak se těšíte na sobotní vzájemný zápas?

Samozřejmě se moc těším na utkání se svými bývalými spoluhráčkami. Myslím, že to bude opravdu zajímavý zápas. Na jednu stranu to pro mě bude jednodušší, protože hrajeme doma a zdejší atmosféra je vždycky skvělá. Složitější to zase bude v tom, že jsem v Porubě hrála 4 roky a s holkama se velmi dobře známe. Ony určitě čekají, jak budu hrát, takže asi budu muset ve své hře něco změnit. Budu se snažit to, co jsem se naučila v Mostě, přetavit do zápasu. Ale doufám, že to dobře dopadne a vyhrajeme.

O21

Jste ještě v kontaktu s bývalými spoluhráčkami?

Jsem, píšeme si, když se chystám se do Ostravy, tak si dáváme vědět. Zrovna příští týden se tam chystám a mám v plánu se s některými děvčaty potkat.

Když mluvíte o cestování, jak často se vlastně dostanete domů?

Za rodiči a bratrem na Slovensko je to složitější, tam se dostanu hodně málo. Častěji se vracím do Ostravy za přítelem a rodiče za mnou jezdí tam, máme to vlastně tak na půl cesty. Rodiče v Mostě ještě nebyli, ale chystají se a doufám, že jim to vyjde co nedřív. Určitě si udělají čas a dorazí, myslím, že by se jim tu mohlo líbit.