Vyjádření asistenta trenéra „A“ týmu Jirky Hanuse k jeho rezignaci

Vážení,

souhra okolností, snad i náhod, mě vede k objasnění spekulací k mému předčasnému ukončení působnosti u „A“ týmu žen DHK Baník Most. Rád bych tímto vyjádřením (prohlášením), bez emocí, uvedl věci na pravou míru. Nejsou pravdivá tvrzení, že mne odvolalo vedení klubu.

V průběhu stávající sezóny z mého pohledu, bohužel, postupně přestala fungovat spolupráce mezi trenérem „A“ týmu DHK Baníku Most a jeho asistentem, tzn. mezi Dušanem Polozem a mnou.

Výše zmiňovaný fakt, myšleno spolupráce mezi kolegy, spočívala v následném nezapojování mé osoby do tréninkových jednotek a zápasů, a bohužel musím konstatovat, že pro mě zatím z neznámých důvodů. Definitivní vnitřní rozhodnutí o mém ukončení činnosti u družstva žen přišlo po našem návratu z evropského poháru v Brühlu, kdy jsem následně oslovil vedení klubu o ukončení mého působení v roli asistenta u družstva žen. Po schůzce s vedením klubu došlo k dohodě o oficiálním ukončení mého působení v „A“ týmu žen v den zápasu evropského poháru s Rostovem. Bezprostředně po utkání jsem toto oznámil i děvčatům na ploše.

Chtěl bych poděkovat za možnost zažít úžasné házenkářské chvíle v průběhu mého působení s přáním zažít si stejné nebo podobné chvíle, tentokrát však již v roli diváka. S radostí však budu nadále děvčatům nápomocen, pokud mě o to požádají.

Rozhodnutí pro mne nebylo bezpochyby jednoduché, i s ohledem na můj patriotismus k mostecké házené a snahou pro klub vždy odvést maximum práce. Ucítil jsem, že daleko více „užitečnější“ budu u některého z mládežnických celků. Po dohodě s vedením DHK Baník Most budu nadále vykonávat funkci trenéra starších dorostenek, a následně trénovat kategorii přípravky a mini žákyň společně s Nikolou Bartáskovou a Martinem Smolou. Dále budu nápomocen při zavádění a následném zavedení Regionálního házenkářského centra, které k lednu 2015 DHK získalo.

Chtěl bych osobně poděkovat všem příznivcům házené, fanklubu a Vám, divákům, za úžasnou kulisu při zápasech našeho družstva.  Navštívil jsem hodně hal v Evropě, ale vy jste jedineční a úžasní. Díky Vám všem moc!!!