Winter Duslo Cup 2018

DHK Baník Most_upr
Mladší dorostenky se o 1. lednovém víkendu roku 2018 vydaly na Slovenko, aby odehrály mezinárodní turnaj Winter Duslo Cup v Šale. Společně s dalšími 7 družstvy z ČR, Slovenska a Maďarska poměřily síly v ne zcela kompletní sestavě, což ale ve výsledcích nebylo příliš znát. Postupně se utkaly s Mosonmagyaróvárem (18:22), Otrokovicemi (26:16) a Šalou (18:19) v základní skupině, po jejímž dohrání se ze 3. místa utkaly se Zlínem. Vyrovnané utkání hrané systémem play-off skončilo v základní hrací době remízou 20:20. Rozstřel vyšel lépe hráčkám Zlína, což naše hráčky vyřadilo ze soubojů o lepší než 5. místo. Ve finálové skupině B si ale poradily se všemi soupeřkami, nejprve s Havlíčkovým Brodem (24:18) a znovu s Otrokovicemi. I toto utkání se rozhodovalo až v rozstřelu po remíze 20:20 v základní hrací době, tentokrát jsme byli šťastnější po proměnění 2 ze 3 sedmimetrových hodů a ukončili turnaj na 5. místě.

Turnaj ukázal to, co jsme si přáli a tak trochu očekávali po Vánocích. Zlepšená hra, dostatek sil a radost ze hry nás provázeli celým turnajem, nezkazilo je ani nepříznivé počínání pánů a dam v černém v souboji s domácí Šalou. Ukázalo se, že maďarská házená je před námi, ale ostatní družstva jsou s námi přibližně na stejné úrovni a můžeme s nimi hrát nejen vyrovnaně. Radost trenérům udělala vyrovnanost počtu branek vstřelených jednotlivými hráčkami, posuďte sami. Ebrlová, Benešová, Zemanová 19, Pokorná 16, Holečková 10, Šilhavá 14, Maxová 4, Ležalová 7, Pavlíková 5, Rubínová 21, Vojtelová 14, Straková, Hrbková 16, Vrbová 1.

Velké poděkování patří nejen hráčkám za předvedenou, zlepšenou hru a bojovnost, ale i kolektivu, který turnaj připravoval a nemohl se ho přímo účastnit a také pořadatelům, kteří odvedli skvělou práci během přípravy turnaje, zajištění programu stravování a ubytování. Škoda jen, že takový turnajů není více, protože takto vyrovnaná utkání posouvají hráčky kupředu a učí je nové dovednosti.

Další přípravná utkání sehrajeme během turnaje v Žirovnici a Turnově, poté následuje volný víkend s pololetními prázdninami a začátek jarní části soutěže, ve které nás čeká hodně práce a získávání bodů.