Winter Duslo Cup 2019

Mladší dorostenky cestovaly během prázdninového víkendu do Šaly, kde se konal 2. ročník Winter Duslo Cupu, mezinárodního turnaje turnaje mladší dorostenek. Pozvání přijali kromě Černých andělů týmy Zlína, Kunovic, Otrokovic, Trenčína, Györu a Szekerfeherváru.

Turnaj se hrál systémem 2 skupin každý s každým po 4 družstvech. Poté se utkala družstva napříč skupinami, odkud se kvalifikovala do semifinálových bojů a utkání o umístění.

Turnaj pro mostecké začal utkáním s Otrokovicemi, se kterými se potkají v úvodním kole jarní části soutěže mladších dorostenek. Lepší začátek turnaje jsme si snad ani nemohli představit, podařilo se nám téměř vše. Poločas byl sice vyrovnaný, naše hráčky ale pokračovaly v nastoleném tempu hry, které Otrokovické hráčky nebyly schopny akceptovat První body v základní skupině získal Most 25:15 (12:9). Již ve 2. utkání nás čekal vrchol v podobě souboje s maďarským Györem, jenž přijel na turnaj se stejným počtem hráček jako my a mohl tak výrazně rotovat sestavou. I když jsme odehráli velmi kvalitní utkání na Györ to nestačilo ani v jednom z poločasů. První jsme prohráli až v závěru 8:14 a druhý 7:9, kdy jsme Györu byli zcela vyrovnaným soupeřem. Hlavní přínosem utkání bylo sledování chování našich hráček na limitu jejich výkonnosti, na kterou nás hráčky soupeře dostaly. Do takových situací se bohužel dostáváme příliš málo. Poprvé od prohraného semifinále PHC starších žaček jsme se utkali s hráčkami Trenčína. Bylo to přímé utkání o 2. místo v základní skupině B. Od začátku jsme byli o kousek lepší, dařilo se nám proměňovat naše šance. Díky tomu jsme vedli 10:7 a v podobném duchu pokračoval i 2. poločas. Hráčky Trenčína se velmi snažily utkání zvrátit, naše hra byla ale dostatečně kvalitní, abychom z utkání získali všechny body za výsledek 20:17 a skončili druzí za Györem.

3. týmem skupiny A byla domácí Šala, která v ní získala pouze jedno vítězství. Čtvrtfinálové utkání nás ale přesvědčilo o tom, že se dobře musí začít každé utkání i s byť papírově horším soupeřem. Již na začátku jsme celé utkání a lepší umístění v turnaji pohřbili vysokým počtem technických chyb, především přihrávek. Za 1. poločas jich bylo 13! a když připočteme velmi pomalou a zdlouhavou hru Šaly v útoku, vytěžili jsme ze 7 střel 5 branek. Poločas vypadal hrozivě 5:13, ale mostecké hráčky nesložily zbraně a nasměrovaly se k obratu. Když jsme se dostali na rozdíl 3 branek 12:15, přišly 4 chyby a konec nadějí na otočení zápasu a postup do bojů o medailová umístění po výsledku 13:19. V tomto jediném utkání nám absolutně nezachytaly brankařky i přesto, že před nimi velmi dobře fungovala obrana a většina branek byla vstřelena až při pasivní hře Šaly.

Ještě v sobotu odpoledne nás čekalo 2. utkání s Otrokovicemi, asi proto, abychom se před soutěží dokonale poznali. Celé utkání jsme pojali jako opravdu přípravné až tréninkové, velmi dobře zahrály všechny hráčky a i přes velkou rotaci ovládly utkání výsledkem 21:15 (11:5). Stejně si vedl i Trenčín, a tak jsme si v neděli dali repete pátečního závěrečného utkání. Znovu jsme získali hned v úvodu mírný náskok a dělali méně chyb než třeba se Šalou. V poločase jsme vedli 11:9 a to jsme netušili, že v polovině 2. půle budeme prohrávat o stejné 2 branky. Před koncem utkání jsme zabrali a bojovným výkonem dotlačili utkání do nerozhodného stavu 23:23. Následoval sedmičkový rozstřel, ve kterém se po 3 hodech na každé straně zmýlila jedna hráčka a hned v 1. kole náhlé smrti A. Borlová proměnila a S. Sokolová chytila, ještě před tím hned úvodní hod rozstřelu chytila K. Ebrlová. Utkání bylo velké drama se šťastným koncem pro nás, i když jsme větší část 2. poloviny prohrávali.

Sestava: Ebrlová. Sokolová, Scheithauerová, Königová, Pokorná, Rudincová, Jindřichová, Turčanová, Zemanová, Borlová, Čásová, K. Tesařová, Ležalová, Maxová, Stará, Kroftová a Šüttöövá.

Je opravdu velká škoda, že takových turnajů nemáme během sezóny více. Odehráli jsme jak velmi těžká utkání, která ještě neumíme zvládat, vyrovnaná utkání, ve kterých máme střídavé úspěchy a utkání se soupeři, kterých v soutěži máme nejvíce a mohou nás překvapit svým nasazením, ale neměli by nás porážet. Nasadili jsme více méně rovnoměrně všechny hráčky a ty ukázaly, že během podzimu a zimní přestávky udělaly viditelný pokrok. Nespokojenost panuje jen se zraněním prstů A. Scheithauerové, které, věříme, nebude tak vážné, jak se na začátku zdálo.

Následující víkend odehrajeme zimní beach turnaj v Praze, která se koná na Ládví v sobotu a neděli 9.-10.2.