Z Plzně si starší dorostenky přivezly výhru

V sedmém kole první ligy starších dorostenek uspěl tým Černých andělů na půdě HC Plzeň a domů si přivezl vítězství 31:21 (17:10).

Představili jsme se na půdě posledního celu ligové tabulky a do zápasu jsme vstoupili velmi koncentrovaně, že se soupeř nedokázal prosadit. Hráli jsme výborně v obraně, ale po určité době jsme ztratili koncentraci a opakoval se obraz z posledních několika zápasů, kde jsme měli problémy s koncovkou,“ uvedl Martin Spuchlák, trenér mosteckých starších dorostenek. „Střelba spojek a využívání čistých šancí, které si vypracujeme, jsou oblasti, ve kterých nás čeká ještě spousta práce. Myslím, že náš výkon nekorespondoval s tím, s jakým soupeřem jsme hráli, gólový rozdíl mohl být ještě vyšší. Na druhou stranu jsme si v zápase mohli vyzkoušet i různé herní varianty, v jedné části jsme zkoušeli vysunutou obranu, největším negativem byla zranění hráček, ale nemělo by se jednat o nic vážného a v příštím týdnu už by se mohly opět vrátit na palubovku,“ doplnil trenér.

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Zemanová 4, Kristýna Königová 4/1, Adéla Krbcová 4, Adéla Scheithauerová, Kateřina Ebrlová, Kateřina Šilhavá 2, Natálie Maxová 1, Adéla Pokorná 6, Markéta Rubínová 1, Michaela Mauleová 3, Adéla Martinková, Jana Kašparová, Marie Poláková 3, Barbora Hrbková 3/1.

Příštím soupeřem starších dorostenek bude tým Jindřichova Hradce. „Náš nadcházející soupeř je na zhruba stejné úrovni jako ostatní týmy, se kterým jsme se doposud střetli. Družstva jsou velmi vyrovnaná, výsledky se odvíjejí především od momentálního nastavení hráček, které v utkání nastoupí,“ doplnil trenér.

Utkání je naplánováno na neděli 10. listopadu do chomutovské Rocknet arény jako jeden z předzápasů utkání Ligy mistrů, ve kterém ženský tým Černých andělů hostí RK Krim Mercator. Zápas starších dorostenek začíná ve 12:15.