Z Turecka se Černí andělé vracejí bez bodů

Přes veškerou snahu se Černým andělům nepodařilo zvítězit na turecké půdě a tým Kastamonu Belediyesi si tak na své konto připsal výhru 33:27 (15:13).

Zápas měl podobný průběh jako ten předchozí v Maďarsku. Daří se nám se soupeřem držet krok, ale bohužel nedokážeme udržet konstantní výkon po celých šedesát minut zápasu. Prakticky celý zápas jsme se drželi na dostřel, ve druhé půli, když se soupeř dostal dovedení, jsme dokázali stáhnout jeho náskok na dvě branky, ale přišlo vyloučení, soupeř nám odskočil na rozdíl čtyř branek a nám už se nepodařilo jeho náskok dotáhnout. Obecně je škoda neproměněných šancí, tentokrát se tolik nedařilo křídlům, ale na druhou stranu nám celkem dobře fungovala obrana. Celkem jsme plnili vše, co jsme si před utkáním řekli, bohužel nás zbrzdilo zranění Alice Kostelné, která nemohla utkání dohrát, a to pro nás byla poměrně citelná ztráta,“ vysvětlil po zápase trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

Na výkonu mosteckého týmu se také začínají podepisovat zdravotní potíže, které jej v posledních týdnech pronásledují. „Chřipková epidemie už doléhá i na nás a trochu zřejmě ovlivnila i náš sobotní výkon. Také proto všechna čest hráčkám za to, co na hřišti předvedly, vydaly ze sebe skutečně maximum a nám nezbývá než doufat, že nás zdravotní problémy nebudou pronásledovat do dalších zápasů,“ doplnil trenér.

Už ve středu totiž Černí andělé přivítají na domácí palubovce dalšího těžkého soupeře z Veselí nad Moravou a v neděli 26. ledna je čeká další utkání Poháru EHF, opět proti Kastamonu, tentokrát ovšem na domácím hřišti.