Základní část ligy zakončí Černí andělé v sobotu doma proti Písku

V sobotu 13. dubna čeká mostecké házenkářky poslední zápas základní části česko-slovenské MOL ligy. Na domácí půdě tentokrát Černí andělé přivítají celek Písku.

I když oba týmy stojí na opačných stranách tabulky, rozhodně by se v sobotu nemělo jednat o „odpočinkový“ zápas. „My momentálně v přípravě velmi usilovně pracujeme na odstranění našich nedostatků. Už druhý zápas po sobě ukázal, že si v obraně nestojíme tak, jak bychom měli. I proto je pro nás sobotní zápas důležitá prověrka, zda se naše obranná činnost zlepšila. Tentokrát budeme jednoznačně klást důraz na tuto herní složku, abychom se před zápasy play off ujistili, že všechno funguje, jak má,“ vysvětlil trenér Černých andělů Peter Dávid.

Mostecký kouč si je ale také dobře vědom toho, že Písek nebude úplně snadným soupeřem, už proto, že v březnu se mu dvakrát podařilo obrat o body silnější týmy z Olomouce a Poruby. „Soupeř v tomto zápase potřebuje získat body, ale i my chceme vyhrát, už proto, že hrajeme doma. Navíc Písek má v poslední dobře velmi dobré období, výměnou trenéra dostal nový impuls, tým začal jinak fungovat a udělal skvělé výsledky. Jsem rád, že právě Písek je v takovém rozpoložení, protože my nutně potřebujeme zápas, který nás prověří, podobně jako posledně Zlín, který v Mostě odehrál velmi kvalitní utkání,“ připomněl trenér.

Utkání DHK Baník Most proti Sokolu Písek začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 13. dubna od 18:00 hodin. Tak přijďte fandit Černým andělům!