Základní část soutěže zakončili Černí andělé vysokou výhrou nad Pískem

DHK Baník Most – Sokol Písek 30:15 (16:7)

Most od prvních minut dokazoval, kdo bude v utkání udávat tempo. Už v sedmé minutě vedli domácí o tři branky a svůj náskok už pouze navyšovali. Obrana, na kterou se domácí v tréninzích zaměřili, jim tentokrát fungovala více než dobře a skvělými zákroky se v brance blýskly i brankářky Müllnerová a Novotná. Během utkání zvládl mostecký trenér prostřídat prakticky celý kádr a nakonec domácí dokráčeli k pohodlnému vítězství o patnáct branek. Po zápase pak mostecké hráčky navlékly na krk medaile za druhé místo v letošním ročníku MOL ligy.

Nejlepší střelci: Šustková 7/2, Kovářová 6, Zachová 4 – Kvášová 9/1, Kubišová 2. Rozhodčí: Milan Hájek, Michal Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 6-2 navíc Jungová č.k. Diváci: 325

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „My jsme se tento týden skutečně velmi intenzivně zaměřili na obranné chování, spolupráci obrany s brankářem, a to se nám opravdu povedlo. Vyšlo nám to, protočili jsme prakticky celý tým, každý si odvedl své penzum obranné činnosti. Nutně jsme to potřebovali, toto posunutí v obraně a je to samozřejmě skvělé co se týče sebevědomí před play off. A že máme placku na krku, je samozřejmě skvělá věc a další ze splněných úkolů pro letošní rok.

Kateřina Keclíková, trenérka Sokol Písek: „Z naší strany to rozhodně nebyl povedený zápas, po celou dobu jsme se trápili v proměňování šancí. Obecně v útoku jsme se celkem protrápili a na druhou stranu jsme nebyli schopni pokrýt kombinace, na které jsme se připravovali. Most byl jasný favorit, přece jen to byl souboj prvního s prakticky posledním. Vyhrál zaslouženě a k vítězství mu gratuluji.