ŽÁKOVSKÁ LIGA STARŠÍCH ŽAČEK 2. KOLO

13. 1. 2019 Sportovní hala Most

„Starší žákyně před domácím publikem“

              Po několika letech se podařilo najít volný termín v naší Mostecké sportovní hale k uspořádání druhého kola celorepublikové soutěže pro kategorii starších žaček pod názvem Žákovská Liga. Díky tomu se naše děvčata mohly v této soutěži prezentovat na domácí palubovce. Na základě toho k nám přicestovaly hráčky z týmů, DHK Zora Olomouc, Spartaku Ústí nad Labem, TJ Sokola Kobylisy II a TJ Sokola Velké Meziříčí. Jako první se nám v nedělním ránu do cesty staví Olomoučanky. Vyrovnaný začátek utkání se nám podařilo zlomit a v poločasové přestávce máme tři branky navrch. Bohužel laxní přístup a alibismus některých hráček vrací soupeře ve druhém poločase do hry a jen pánu bohu můžeme být vděční za vítězství o jedinou branku. Ve druhém herním dějství, proti nám na palubovku naskakují Ústečanky. Náš tradiční soupeř, se kterým máme, dá se říci vyrovnanou bilanci. Lepší vstup do utkání mají soupeřky. Naše hráčky se probouzejí až po našem prvním time-outu a do konce poločasu se jim daří vymazat čtyřbrankové manko. Tři rychle slepené branky na začátku půle druhé nás katapultují do dvoubrankového vedení. O které se připravujeme v závěru utkání, kdy nejméně třikrát soupeřkám předložíme míč na zlatém podnose a vyzveme je ke skórování z rychlého útoku. Bohužel tentokráte jsme to my, kdo odchází do šaten po prohře o jedinou branku. Po našem výkonu v předešlém zápase už se pán bůh asi nemohl koukat a zavřel okno. Bylo to krásné utkání plné zvratů škoda, myslím, že bod pro nás by byl spravedlivý. Ale nevadí. Ve třetím duelu tohoto dne se proti nám staví Kobylky. V tomto zápase, už naše mládí nepřipouští žádné drama a soustředěným výkonem navyšuje vedení, které znamená naše jasné vítězství. V podobném duchu probíhá i náš poslední zápas, který je zároveň i posledním zápasem hracího dne. Sokolky z Velkého Meziříčí nám nedokázaly klást pomalu žádný odpor, a i když to dnes z naší strany opravdu nebyla, žádná velká hitparáda, připisujeme si stejně jako v kole druhém šest bodíků do tabulky.

Dovolte mi pár slov závěrem: „Jak jsme předpokládali, forma všech hráček, která nás zdobila v závěru loňského roku a dovedla naše děvčata k cennému vítězství v Mikulášském turnaji, je díky prázdninám pryč. Především dnešní první zápas byl z naší strany hodně utrápený a předpokládané zdvojení našich herních postů přestalo díky žalostnému výkonu některých jednotlivkyň fungovat. Proto je pozitivní, že v zápase z Ústím jsme nedali kůži lacino a byť nešlo vše dle našich představ, bojovali jsme až do konce. Tohle jsou zápasy, které pro nás mají mnohem větší hodnotu, než jasné výhry rozdílem třídy. Velice mrzuté je zranění kolene naší levoruké spojky Sáry HOJEROVÉ, na které byl znát velký progres k lepšímu, a která se těšila na kemp Házenkářských nadějí do Nymburka. Bohužel i takové věci se stávají a my všichni věříme, že to nebude nic vážného a že co nejdříve naskočí zpět na palubovku. Dnešní kolo proběhlo, jak proběhlo, předvedli jsme, co jsme předvedli, bohužel na víc to dnes nebylo. Je jasné, že hráčky v tomto věku prožívají bouřlivé období, hledají sami sebe a dostat do nich sebedůvěru a pozitivní myšlení je velice složité. Přesto se my, kteří s nimi pracujeme, o to budeme snažit dál. A už opravdu v závěru poděkuji našim rodičům za velice slušnou podporu a fandění a hráčkám, za to že nelehký dnešek zvládly alespoň takhle. Děkuji.                                                                                                                                                                                           

     Sestava hráček a počet vstřelených branek v turnaji:                                                                                          Tereza JURINOVÁ a Barbora OLIČOVÁ – brankařky, Anna CHALOUPKOVÁ – 12, Sára HOJEROVÁ – 2, Karolína MOCKOVÁ – 3, Nikola RIŠKOVÁ – 3, Adéla MARTÍNKOVÁ -9, Nikola LICKOVÁ – 1, Adriana KVAČKOVÁ – 1, Justina JANDEROVÁ – 1, Hana DVOŘÁČKOVÁ – 1, Veronika HYKOVÁ – 8, Eliška ŘÁDOVÁ – 16, Viktorie BRODÁNI – 1 Alena VRÁNOVÁ – 2, Aneta KŘEPELOVÁ – 11.                                                                                                                  Vedoucí: Miroslav ŘÁDA. Trenér: Jiří MARŠÍK.                                                                    

                                                                                                       Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

DHK Baník Most

 

 DSC_0003 DSC_0014 DSC_0024 DSC_0034 DSC_0039 DSC_0048 DSC_0058 DSC_0105 DSC_0116 DSC_0121 DSC_0146 DSC_0163 DSC_0170 DSC_0171 DSC_0182 DSC_0189 DSC_0191 DSC_0199 DSC_0210 DSC_0215 DSC_0216 DSC_0226 DSC_0231 DSC_0232 DSC_0245 DSC_0248 DSC_0272 DSC_0278 DSC_0286 DSC_0311 DSC_0335 DSC_0347 DSC_0354 DSC_0357 DSC_0378 DSC_0384 DSC_0386 DSC_0409 DSC_0415