Zápasy s těžkými soupeři jsou vždycky jen ku prospěchu věci, říká Lucia Mikulčík

Většinu přípravy sledovala Lucia Mikulčík kvůli zranění jen z lavičky. Jako správná kapitánka ale nevynechala žádné z přípravných utkání svého týmu, který má podle ní i letos jen ty nejvyšší cíle.

Jak náročná byla letošní příprava, kterou jste tentokrát sledovala z jiného pohledu?

Náročná byla hodně, ale určitě měla smysl. Myslím, že třeba první dva vzájemné zápasy proti Thüringeru toho ještě moc neukázaly, byli jsme po kondiční přípravě, výkony nebyly úplně ideální. Postupně s přibývajícími zápasy i s těžkými soupeři jsem z holek měla velmi dobrý pocit. Jak ze hry, tak z toho, jak fungují jako tým. Nejvíc se mi asi líbily poslední zápasy proti Gomelu a všechno pak vyvrcholilo úspěchem na turnaji v Německu. Myslím, že příprava hezky gradovala a teď jsme ve velmi dobré formě.

Černí andělé měli nejen těžké soupeře, ale také poměrně velký počet zápasů. Jak se s tím tým vyrovnával?

CE1

Podle mne jsou zápasy s těžkými soupeři vždycky jen ku prospěchu věci. Pokud se chceme probojovat do jarní části Evropského poháru, musíme odehrát takto náročná utkání. Léto je bohužel dost krátká doba na to, aby se do ní vměstnalo co nejvíc zápasů, ale taková průprava je potřeba a jsem jenom pro, aby se takových zápasů odehrálo co nejvíc. V tréninku se vám nikdy nepodaří namodelovat nasazení, tempo nebo psychiku. A i když jde v uvozovkách jen o tréninkové nebo přípravné zápasy, je to už o něčem jiném a má to tu správnou zápasovou váhu.

Nebude pro vás díky letošní přípravě náročnější se pak po zranění vrátit do sestavy?

Je to trochu nezvyk, jsem vlastně poprvé takhle delší čas mimo hru. Mám ale v tuhle chvíli v sestavě dobré nástupkyně, děvčata co běhají po křídle, jsou velmi šikovná. Ale z návratu strach nemám, myslím, že jsem dost zkušená hráčka, abych to zvládla.

Když mluvíme o přípravě, jak jsou na tom vaše svěřenky ze staršího dorostu?

Dorostenecký tým jsme trochu skládali, protože hodně děvčat hraje i za ženy. Také proto byla některá přípravná utkání spíš o tom, abychom si vyzkoušeli nové hráčky a přesvědčili se, jak by tým mohl fungovat. A podobně jako ženy byly i dorostenky o posledním srpnovém víkendu v Německu a vyhrály dva přípravné zápasy s Rödertalem, což je účastníka nejvyšší německé dorostenecké soutěže. Máme tedy docela dobré srovnání a děvčata se tam předvedla velmi dobře. Myslím, že se nám na sezonu podaří poskládat opět silný tým.

Když jsme u nové sezony, vraťme se k ženskému týmu. Začínáte u nováčka nejvyšší ligy v Bánovcích, jak se na něj chystáte?

Bánovce nejsou úplný nováček v nejvyšší soutěži, už jí v minulosti hrály. Pamatuji si, že jsem proti nim už nastoupila. Dnes už je to ale úplně jiný tým než tehdy, upřímně toho o něm moc nevím. V úvodním utkání jde ale hlavně o nás, musíme se soustředit především na svůj výkon a ne na soupeře. Takhle jsme to praktikovali už v přípravě a ani v lize to nebude jiné. Jde o začátek soutěže a první zápas bude hlavně o tom, jak nastoupíme my. Podstatné je, že napětí a přípravová únava už jsou za námi a holky jsou teď správně nažhavené na ligu.

Cíle pro letošní sezonu se od loňska asi příliš nezměnily?

mistri21

Jsme zvyklí si klást jenom ty nejvyšší cíle. Tím nejvyšším je postup do jarní části Evropského poháru, ale samozřejmě jak ženy, tak dorostenky letos opět budou chtít získat titul.

Nakonec ještě prozraďte, jak jste si nedávno opět užívala roli modelky?

Byly jsme s Markétou Jeřábkovou fotit plakát na letošní ročník charitativní módní přehlídky Móda a hvězdy, která se v Mostě uskuteční opět v říjnu. Měly jsme na sobě společenské šaty, zatímco modelky se fotily ve svatebním. Líbilo se mi to, bylo to zase něco jiného a zajímavého.