Ziskem Česko-slovenského poháru zakončily starší dorostenky skvělou sezonu

Starší dorostenky Černých andělů zakončily sezonu výhrou v Česko-slovenském poháru. Naprosto jasně turnaj na Slovensku ovládly, když v měření sil dvou nejlepších týmů z obou zemí porazily Trenčín 33:18, slovenského mistra Prešov 35:20 i svého finálového soupeře z bojů o český titul z Poruby 45:20.

„Na turnaji jsme se dostali do takové sportovní formy, v jaké jsme se nacházeli před koncem roku v Jindřichově Hradci, ačkoli tam byla skladba našeho týmu silnější. Se zraněními, která nás během sezony provázela, jsme se už dokázali vypořádat a děvčata se v Česko- slovenském poháru prezentovala skvěle,“ komentoval výsledek svých svěřenek trenér starších dorostenek Peter Sabadka. „Naším mottem v celém letošním ligovém ročníku bylo nepřizpůsobovat se soupeři, chtěli jsme se koncentrovat na náš sportovní výkon a dobře se nám ho právě zde podařilo vygradovat. Řekli jsme si, že není důvod se stresovat, jedná se o poslední společnou akci sezony, v týmu proto panovala velmi dobrá pohoda a podali jsme koncentrovaný výkon,“ doplnil trenér.

POR12

Velmi úspěšná sezona, ve které starší dorostenky obhájily mistrovský titul, se dá podle trenéra rozdělit na dvě části. Ta podzimní byla bohužel poznamenána zraněními klíčových hráček. „Na podzim naše forma gradovala na turnaji v Jindřichově Hradci, kde jsme se dokázali prosadit proti silným soupeřům z Plzně a Ostravy. Důležité ale je, že jsme mezery v týmu dokázali zacelit a jak na levé spojce, tak na dalších postech dostaly šanci další hráčky a dokázali jsme spojkové posty vyztužit. I v Česko-slovenském poháru dostávaly šanci i mladší hráčky, které jsou sice věkově ještě v kategorii mladšího dorostu, už ale trénují se staršími dorostenkami. A postupně se úspěšně zapojují do týmu,“ připomněl Peter Sabadka.

Obrovskou výhodou Černých andělů je, že se daří přechod ze staršího dorostu do ženského A týmu. Mladé hráčky dostávají šanci nastupovat i mezi ženami a velmi se osvědčil jednotný tréninkový systém. „Návaznost na A tým žen je velmi důležitá a velkou roli hraje spolupráce s trenérem Peterem Dávidem. Pracujeme na zdokonalování rozhodovacího procesu, hráčky jej dokážou přenést do určité taktické vyspělosti. Velmi důkladná je u nás i silová a kondiční příprava, což také přináší výsledky. Děvčata si začala věřit, dokážou se prosadit i proti silnější a silovějším soupeřům. Dnes se náš dorostenecký tým umí prezentovat ženským herním stylem,“ vysvětlil trenér.

POR7

Síla starších dorostenek je i v tom, že žádná z hráček, která už má zkušenosti ze zápasů s A týmem žen, nepodceňuje své účinkování v družstvu starších dorostenek. „V tomto ohledu během sezony nikdo v týmu nevyčníval, všechny hráčky šly do zápasů s radostí, chutí, jiskrou a musím konstatovat, že jsou skvělý, funkční tým. Mají velkou vnitřní sílu a v tomto směru nám to obrovsky fungovalo. Ačkoli máme výrazné individuality, všechny své schopnosti dokázaly přetavit do kolektivního projevu celého týmu,“ dodal trenér.

Starším dorostenkám sezona ještě zcela nekončí, až do konce června budou trénovat, hráčky se budou s trenéry soustředit na zdokonalování individuálních kvalit a pilování věcí, které je třeba zlepšit, zejména co se týče techniky. Až červenec bude ve znamení dovolených, zejména jeho první dva týdny, ale hráčky budou i v tomto období individuálně pracovat na tom, aby v srpnu už mohla odstartovat koncentrovanější a kontinuální příprava.