Zpět na vítězné vlně

7. kolo ligy mladších dorostenek přineslo mosteckým Andělům další 2 body do průběžné tabulky po jednoznačném vítězství s týmem Háje Praha. To vše i přesto, že tentokrát hrály jen s jednou brankářkou, která si navíc připsala jen minimum zákroků. Projevila se tak její omezená příprava během prázdninového týdne, která byla naštěstí u ostatních hráček stejně kvalitní jako obvykle.

Most produkoval rychlou, nátlakovou hru, utkání mělo tempo, které se muselo líbit. Počet útoků se nakonec zastavil na čísle 73. Úvod byl sice vyrovnaný, to ale bylo způsobeno 3 technickými chybami Mostu při finální přihrávce v jasné situaci. To se později během 1. poločasu zlepšilo a díky tomu se skóre rychleji navyšovalo na straně hostů. I když chybělo více zákroků v brance, obrana fungovala velmi dobře, možná nejlépe v této sezóně. O přestávce na tabuli SŠT Zelený pruh svítil stav 12:18.

Po přestávce nic nenasvědčovalo změně v pojetí hry obou týmu. Háje hrály sice účelně, ale velmi zdlouhavě, na útok často měly přes 1,5 minuty, Most často potřeboval polovinu, v několika případech jen pár vteřin, když hostující hráčky zakončovaly 2. vlnu rychlého útoku po maximálně 5 přihrávkách. Střelba z rychlého běhu z větší vzdálenost se dařila především trojicí Pazderová, Veselovská a Schüllerová, které dohromady vstřelily 15 branek z této herní činnosti. Kolem 20. minuty se zdálo, že by se Háje mohly dotáhnout, protože se opět Mostu nedařilo, i přes velmi dobrou obranu, chytat relativně lehké střely domácích. Ty proto snížily na rozdíl 5 branek, který se ale po zbytek utkání udržoval. Tento stav ale probudil domácí diváky, kteří hnali své hráčky do dalších akcí, které by stav utkání mohly výrazně změnit. To se ale nestalo a Most si z Prahy odváží 2 body za výhru 29:35.

“Velkou radost mám z předvedené hry jak v obraně, tak útoku. Oboje šlapalo velmi slušně. Udělali jsme sice 22 technických chyb, ty byly často způsobeny rychlostí, kterou jsme hráli. Jak útok, tak i obrana se nám povedla, domácí hráčky měly těžkou práci se přes naši obranu prosadit. Konečně jsme v ostrém utkání ukázali to, co umíme z tréninků a musím říct, že pro trenéra je to zábava, když to do sebe takhle zapadá. Je velká škoda, že se nám nepovedlo takhle hrát minulý víkend doma proti Plzni, tam nám v 2. poločasu chybělo rychlé tempo a tlak na soupeře v rychlém útoku. V této sezóně nás čeká ještě spousta těžkých utkání, kde se můžeme znovu ukázat stejnou kvalitou jako na Hájích.”

Sestava a branky: Jurinová, Pazderová 8, Pavlíková 1, Veselovská 8, Schüllerová 5, Rudincová 4, Šüttöová 2, Dvořáčková 1, Stará 3, Kapusniaková 2 Turčanová 1 a Tesařová.

Následující domácí utkání odehrajeme jako předutkání Ligy mistryň v chomutovské RockNet aréně 10.11.2019 proti Jindřichovu Hradci.