Každý den chci nové výzvy a Most byl krok správným směrem, říká nový trenér Černých andělů

Už týden se mostecké házenkářky připravují na novou sezonu pod vedením nového trenéra. Joao Florencio přišel do Mostu z portugalské Benfiky, se kterou získal několik titulů. Jeho profesní kariéra je ale ve dvaačtyřiceti letech mnohem pestřejší. Nejen o ní, ale také o důvodech, proč si vybral právě Most, jsme si povídali před koncem minulého týdne.

Začněme tím, jak jste se dostal k házené a jakou máte za sebou kariéru?

Jsem synem trenéra, takže celý můj život je spojený s házenou. Začínal jsem velmi brzy, ale v šestnácti jsem utrpěl zranění, které mou házenkářskou kariéru ukončilo. Nebylo to ale z házené, souběžně jsem se věnoval i bojovým sportům, konkrétně Muai Thai. Začal jsem tedy trénovat, nejdřív s kluky v podstatě mého věku, mě bylo tehdy šestnáct a jim čtrnáct vlastně jsme vyrůstali společně. Tehdy šlo o malý, školní tým, který ale dokázal porazit všechna zvučná jména jako Benfika, Porto nebo Sporting. V devatenácti jsem dostal nabídku z Benfiky a odešel tam trénovat a postupně jsem se dostal až na pozici asistenta A týmu mužů. Nějaký čas jsem se věnoval i fotbalu, ale pak se zase vrátil k házené, ovšem už nikoli do Benfiky, ale menšího klubu, kde jsme měli za úkol udržet nejvyšší soutěž, což se nám povedlo. Pak jsem opustil Portugalsko a vydal se do Afriky. V Angole jsem se svým týmem uspěl proti tamějšímu nejúspěšnějšímu mnohonásobnému mistrovi, ale za úspěch považuji, že se nám podařilo doplňovat A tým mladými hráčkami, které pak získaly angažmá v renomovaných evropských klubech například ve Francii nebo Rumunsku. Následně jsem se přesunul do Asie, kde jsem s nepálským ženským národním týmem hrál na Asijských hrách. Tam jsem šel především za dalšími zkušenostmi z jiného házenkářského prostředí. Nakonec jsem se vrátil do Benfiky, ale tentokrát k ženskému tým a třikrát se nám povedlo vyhrát titul, třikrát pohár a dvakrát superpohár. No a teď jsem ve skvělém klubu v Mostě, kterému doufám pomůžu svými zkušenostmi a společně vyhrajeme znovu.

Proč jste si vybral právě Most?

Myslím, že Most je velmi specifický klub, uprostřed Evropy, který chce hrát nejen domácí ligu, ale také evropské soutěže. Způsob práce je tu na špičkové úrovni a hráčky tu mají skvělé podmínky, a když získají zkušenosti v těchto soutěžích, mohou dosahovat nejvyšší evropské úrovně. Já vím, že nejsem nejlepší kouč na světě, ale rozhodně bych se jím chtěl stát. Neustále na sobě pracuji, protože když přestanete, skončíte. Každý den chci nové výzvy a nové zkušenosti a cítím, že přestup do Mostu byl krok správným směrem. Věřím v budoucnost a myslím, že jak klub, tak město Most mají předpoklady být úspěšné v Evropě. Ukázat světu, kde je Most a že je tu skvělý klub a podmínky pro házenou. Tomuto projektu věřím, a proto jsem do Mostu přišel.

Velkou roli v mém rozhodování hráli i fanoušci. Benfika je obrovský klub, který má šest milionů fanoušků, ale fotbalových, nikoli házenkářských. A když celý týden velmi tvrdě pracujete a o víkendu vám na tribunách sedí pár desítek diváků, je vám to občas líto. Když jsem pak viděl plnou sportovní halu v Mostě, věděl jsem, že sem chci jít. Pro mě je házená nejen sport, ale také show pro diváky.

S čím přicházíte do klubu jako trenér? Jaké jsou vaše vize?

Já nejsem lepší než trenéři, kteří tu byli přede mnou, ale stejně jako oni mám své představy, které bych ve hře rád viděl. Je tu spousta věcí, které se dělají dobře a mojí snahou je, ponechat to, co je dobré a přidat k tomu něco navíc. Moje idea je hrát s velkou intenzitou a nasazením. Jsem bojovník, takže vím, že když vstupuji do zápasu, mám tři minuty na to, abych dostal soupeře na kolena. Velká výhoda házené je v tom, že se dá neomezeně střídat, takže můžete neustále udržovat maximální nasazení. Stavím tým, který má na každou pozici dvě až tři hráčky, které můžu během utkání nasadit do hry. Jde mi o velké nasazení, tvrdou obranu, rychlé útoky a spoustu energie ve hře. A chtěl bych, aby tohle bylo o poznávacím znamením Mostu ve všech soutěžích, v nichž hraje, ať doma nebo v Evropě. Každý protivník by měl vědět, že když nastupuje proti Mostu, čekají ho bojovnice, které hrají rychlou, energickou házenou. Myslím, že tenhle pohled na věc sdílíme s vedením klubu, a proto jsme se také na mém angažmá dohodli.

Kolik jste měl informací o klubu a hráčkách, než jste do Mostu přišel?

O klubu jsem samozřejmě slyšel, ale nijak blíž ho nesledoval. Ovšem když jsme se začali bavit o mém možném angažmá, zajistil jsem si i s pomocí klubu spoustu studijního materiálu. Také proto jsem už na prvním setkání s hráčkami mohl říct, že je znám a vím, že jsou bojovnice a že to je i filozofie klubu. Pro mě je nejdůležitější vydat ze sebe na palubovce maximum. A když víte, že jste ze sebe vydali všechno a prohráli, není to tragédie, je to sport a patří to k tomu. Stejně tak není vždycky důležitý výsledek, ale jde o to, jakou předvádíte hru. Aby hra bavila nejen vás, ale také fanoušky, kteří se pak na vás přijdou podívat znovu. Myslím, že tohle všechno hráčky chápou. V Mostě jsem týden a zatím jsem se vším spokojený, tým ukazuje své kvality na hráčkách je vidět, že na sobě chtějí pracovat.

Máte dvě děti, jak ty jsou na tom s házenou?

Zanedlouho za mnou přijedou žena s dcerou, syn zůstane v doma v Portugalsku. Zalíbil se mu fotbal, a když jste v Benfice, tam se fotbalem žije. A syn se dostal na fotbalovou akademii, takže se rozhodl jít tímto směrem. Dceři je sedm a doufám, že s házenou začne tady v Mostě.

Jaký jiný sport vás ještě baví?

Mám rád MOTO GP, sleduji portugalského závodníka Miguela Oliveiru. Přijde mi, že je to sport, který má všechno podstatné, zajímavé a soutěživé jezdce, techniku a nové technologie, jsou v něm emoce a nikdy nevíte, kdo zvítězí. Máte dvacet závodníků a každý z nich může vyhrát závod a dvě třetiny z nich mají šanci se stát mistrem. V tom je to skvělé. A baví mě i to, jak je podporují fanoušci během celé sezony a cestují s nimi na všechny závody a dělají skvělou atmosféru.

Vím, že po týdnu je brzy, ale stihl jste si už projít Most?

Radek Maděra se ukázal jako úžasný průvodce, takže jsem měl šanci vidět prakticky všechny části města. A musím říct, že se mi tu líbí, hlavně ta spousta zeleně.

Jan Pimper
2024-07-22
více ...
Černí andělé odstartovali přípravu na novou sezonu

Černí andělé v pondělí 15. července odstartovali letní přípravu na novou sezonu. V mostecké sportovní hale se tým i s novými posilami poprvé sešel i s novým trenérem Joaem Florenciem. Po krátkém seznámení s plány a cíli na nadcházející sezonu se mostecké házenkářky naplno vrhly na trénování, během prázdnin je čeká několik přípravných utkání, sportovní fanoušci budou moci Černé anděly potkat i na Olympijském festivalu u jezera Most.

Hned na začátku srpna (2. 8.) čeká mostecký tým první přípravný zápas venku, a to proti bundesligovému HSG Blomberg-Lippe. Do Německa se Černí andělé vypraví i o týden později, o víkendu 10. – 11. srpna je čeká dvojzápas proti tradičním soupeřkám z Thüringeru. Na domácí palubovce se mostecké hráčky představí od 16. do 18. srpna v rámci tradičního mezinárodního turnaje. V něm se na mostecké palubovce kromě Černých andělů a tradičního účastníka Thüringeru představí také maďarský tým Dunaújvárosi a polské Kobierzyce. Před koncem prázdnin vycestují mostecké házenkářky 22. srpna k přípravnému zápasu do polského Lubinu, ve stádiu jednání je ještě jeden přípravný zápas před podzimním začátkem nejvyšší domácí soutěže.

Pro nás je velmi důležité, že až na jedinou výjimku, kterou je maďarský Dunaújvárosi, jsou všechny týmy, s nimiž se v přípravě střetneme, účastníky Evropské ligy. Ovšem i Dunaújvárosi je bývalým účastníkem evropských pohárových soutěží, ale s ohledem na to, jak je maďarská liga náročná, letos místo v Evropské lize nezískali. Ovšem jak Blomberg-Lippe, Thüringer, Kobierzyce i Lubin, všichni v nadcházející sezoně budou hrát kvalifikační kola Evropské ligy,“ připomněl Radek Maděra, který má v DHK Baník Most na starost organizaci pohárových soutěží.

Jedním ze sezonních cílů Černých andělů je postoupit co nejdále v Evropské lize. Los přiřkl Černým andělům ve druhém kvalifikačním kole tureckou Ankaru, pokud by se přes ní mosteckému týmu podařilo postoupit, byl by ve třetím kole jejich soupeřem německý Dortmund. „Také proto je dobře, že se v přípravě třikrát střetneme s týmy z první šestky německé bundesligy. Mimochodem jak Blomberg-Lippe, tak Kobierzyce mohli být našimi soupeři v kvalifikaci Evropské ligy. Nakonec nám los přiřadil tureckou Ankaru, což je soupeř, přes kterého bychom mohli postoupit, každopádně se bude jednat o velmi zajímavý, divácky atraktivní souboj,“ připomněl Radek Maděra. Druhé kvalifikační kolo Evropské ligy je naplánováno na víkend 5. – 6. října, odvetné zápasy se odehrají o týden později.

S Černými anděly se fanoušci ale budou moci setkat už v příštím týdnu, kdy u jezera Most odstartuje Olympijský festival. Už v sobotu 27. července se v jeho rámci uskuteční exhibiční utkání týmů dvou legend mostecké ženské házené - Dominiky Píšové a Lucie Mikulčík. Každá z nich si do svého družstva vybrala hráčky, které v dresu Černých andělů působily nebo působí.

Další podrobnosti nejen o olympijském festivalu, ale také rozhovor s novým trenérem mosteckého týmu přineseme v následujících dnech, sledujte i sociální sítě DHK Baník Most.

Jan Pimper
2024-07-18
více ...
Los 2. předkola Evropské ligy

Los 2. předkola Evropské ligy ve Vídni nám předurčil našeho soupeře, kterým se stala turecká Ankara Yenimahalle BSK.

Termíny zápasů:

1. zápas - 5.-6. října (venku)
2. zápas - 12.-13. října (doma)

Postupující tým se ve 3. předkole Evropské ligy utká s německým bundesligovým týmem BV Borussia Dortmund.

Tomáš Svoboda
2024-07-16
více ...
Hodnocení sezóny 2023/24 trenérem V. Šumy

Hodnocení sezóny 2023/24 pohledem trenérem Vladimíra Šumy:

Do této sezóny jsme vstupovali s danými požadavky, úkoly a jasnými cíli:
Do sezóny 2023/24 jsme vstupovali s danými požadavky, úkoly a jasnými cíli - což byla stabilizace stávajícího týmu (odchody, těžká zranění z uplynulé sezóny) a vybudování týmu nového. Požadavek a cíl hrát rychlou házenou, implementace nových obranných a útočných systémů a zakomponování nových herních kombinací.

Hodnocení podzimní a jarní části:
Ztráta více než 6 bodů, což byl historicky největší propad! Proč?
Vysoké procento produkce technických chyb, slabá koncovka z vyložených brankových příležitostí. Podzimní část hodnotím ne příliš vydařenou. Jarní část soutěže byla o poznání lepší.O body jsme přišli v Dunajské Stredě, Michalovcích a jeden bod jsme ztratili doma proti Písku, přes který jsme dvěma výhrami v semifinále postoupili až do závěrečného duelu (finále).
Stali jsme se vítězi Českého poháru a pár týdnů po té i Mistrem naší nejvyšší soutěže. V posledních dvou utkáních (finále) nám byl soupeřem Kynžvart, se kterým jsme se utkali celkem 5x v letošní sezóně. Před úžasnou diváckou kulisou se nám se nám nepodařilo v odvetném finálovém utkání na domácí půdě proti Kynžvartu zvítězit, ale rozdíl skóre obou finálových zápasů vyzněl v náš prospěch a stačil k zisku 10tého titulu Mistra ČR a po roce čekání jsme tak mohli Mostecké ženské házené opět vrátit punc zlata.

2024-06-20
více ...
Novým trenérem Černých andělů se stal João Florêncio

Ženský A tým Černých andělů povede v nové sezoně portugalský trenér João Florêncio

Dvaačtyřicetiletý trenér od roku 2021 vedl portugalskou Benfiku Lisabon, se kterou v EHF Cupu dosáhl až do semifinálových bojů. Za dobu jeho působení v Benfice získal hned několik úspěchů. V dřívější historii trénoval i ženský národní tým Nepálu či byl asistentem trenéra u mužů Benfiky Lisabon.

Bem-vindo João!

2024-06-18
více ...
Do nové sezony vstoupí Černí andělé s novým trenérem

Ženský A tým DHK Baník Most už v příští sezoně nepovede trenér Vladimír Šuma. Uplynulou sezonu klub hodnotí jako úspěšnou, protože se podařilo získat desátý český mistrovský titul a vybojovat Český pohár. I za těmito úspěchy stojí trenérská práce Vladimíra Šumy, přesto se s ním vedení klubu rozhodlo ukončit spolupráci, především z důvodu rozdílného pohledu na další směřování A týmu žen.

S Vláďou se rozcházíme v přátelském duchu, chtěli bychom mu velmi poděkovat za odvedenou práci a zisk dvou trofejí. Přejeme mu v občanském i profesním životě mnoho dalších úspěchů,“ uvedla předsedkyně klubu Pavla Chotěborská.

Jednání s kandidáty na post trenéra ženského A týmu DHK Baník Most pro příští sezonu v současnosti probíhají, konkrétní jméno bude zveřejněno před začátkem červencové přípravy.

Jan Pimper
2024-06-05
více ...
Černí andělé slaví desátý mistrovský titul

DHK Baník Most – Házená Kynžvart 26:27 (13:13)

Vyprodaná mostecká sportovní hala sledovala drama až do posledních vteřin, ve kterém se nakonec z nejtěsnější výhry 27:26 radoval tým Kynžvartu. Černí andělé ale měli z prvního utkání pětibrankový náskok, takže na mostecké palubovce mohly po závěrečném hvizdu propuknout oslavy desátého mistrovského titulu.

Úvod utkání patřil hráčkám hostujícího týmu, jejich mírný náskok, ale domácí během prvních deseti minut dorovnali a šli do jednobrankového vedení. Žádnému ze soupeřů se nedařilo zvrátit vedení na svou stranu a obě družstva se v poločase rozcházela za smírného stavu 13:13. Do druhé půle znovu vstoupily lépe hostující hráčky, které ve 38. minutě vedly už rozdílem tří branek. Po celou druhou půli si Kynžvart udržoval mírné vedení, Černí andělé ale v poslední desetiminutovce zápasu opět srovnali a vyrovnané skóre se drželo až do poslední minuty, kdy Kynžvart proměněnou sedmičkou vybojoval nejtěsnější vítězství 27:26.

Černí andělé ale měli před druhým finálovým utkáním pětibrankový náskok z prvního vzájemného zápasu, takže hned po závěrečném hvizdu mohly přímo na palubovce propuknout oslavy desátého mistrovského titulu. Tým se kromě oslav ale rozloučil i s hráčkami, které po letošní sezoně končí, a poděkoval fanouškům a divákům, kteří na finálové utkání vyprodali mosteckou sportovní halu.

Nejlepší střelkyně: Ogonovszky 9/3, Kuxová 4/2, Somionka 3, Arciševskaja 3 – Vávrová 10/7, Patrnčiaková 7, Bezruková 3, Königová 3. Vyloučení 3/4. Sedmimetrové hody 5/5-7/7. Počet diváků 1 300.

Jan Pimper
2024-05-18
více ...
Organizační pokyny před finálovým zápasem

ORGANIZAČNÍ POKYNY PŘED SOBOTNÍM FINÁLOVÝM ZÁPASEM PROTI KYNŽVARTU:

1. Otevření sportovní haly - Sportovní hala bude otevřena fanouškům od 15:45 hod. Přijďte do sportovní haly s dostatečným předstihem. Vstupenky se budou na místě prodávat od 16:00 hod.

2. Příjezd ke sportovní hale - Doporučujeme fanouškům, aby k dopravě do sportovní haly využili MHD. V případě osobních automobilů je možné parkovat pouze na vyhrazených místech - parkoviště před halou, v ul. Bělehradská a v ul. U Stadionu.

3. Vstup do sportovní haly - V případě zvýhodněných vstupenek (mládež do 17,99 let, senior a ZTP/P) prosím fanoušky, před vstupem do sportovní haly o předložení průkazu opravňující zlevněnou vstupenku.

4. Před zápasem - Sledujte zápas z místa, které máte napsané na své vstupence. Nezdržujte se na schodech a neblokujte přístup na tribunu.

5. Pořiďte si merch Baníku Most - Černá a oranžová, to jsou barvy Černých andělů. Slaďte se na zápas jednotně. Fanshop, který najdete ve foyer sportovní haly bude otevřen již od začátku otevření sportovní haly až po konec zápasu.

6. Poločasová přestávka - Mezi poločasy proběhne předávání medailí mladším dorostenkám, které se v 1. lize mladších dorostenek umístily na stříbrné pozici.

7. Zákaz vstupu na hrací plochu - Po závěrečném hvizdu rozhodčích prosíme diváky, aby nevstupovali na hrací plochu sportovní haly!

Prosíme fanoušky, aby dbali pokynů pořadatelů a respektovali návštěvní řád sportovní haly, děkujeme!

2024-05-17
více ...
Před sobotním finále se v týmu Černých andělů řeší hlavně taktika

Už jen dny zbývají do sobotního druhého finálového střetnutí mezi Černými anděly a Kynžvartem, ve kterém se rozhodne o tom, kdo získá letošní titul českého mistra. První vzájemné měření sil na palubovce Kynžvartu vyšlo lépe mosteckému týmu, který si ze západu Čech odvezl vítězství 25:20.

Připravujeme se naprosto stejně, jako na každého jiného soupeře v play off. Dodržujeme stejný tréninkový model jako u předešlých zápasů, včetně tréninkových jednotek. Nyní se ale zaměřujeme hlavně na taktické záležitosti a poučení z toho, co se nám minule nepovedlo a co bychom chtěli v sobotu udělat lépe. Něco jsem viděl už na hřišti přímo v zápase, něco analyzoval i následně u videa a teď to rozebíráme s hráčkami, ale jsou to už víceméně taktické záležitosti. V tuto chvíli už se toho moc nového udělat nedá, jde hlavně o to, udržet náladu v týmu, abychom do zápasu šli s plným nasazením a koncentrovaní. Nesmíme se nechat uspat výsledkem z Kynžvartu, kde se nám zápas podařilo strhnout na svou stranu v posledních minutách. Kynžvart je velice kvalitní tým, který bude šedesát minut běhat, stejně jako tomu bylo v předchozím utkání,“ naznačil trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

Roli ve druhém finálovém zápase bude určitě hrát i domácí prostředí, mostecká sportovní hala je známá svou skvělou atmosférou, kterou zdejší diváci dokážou hráčkám připravit. „Už u soupeře nám diváci z obou táborů připravili skvělou kulisu a věřím, že stejné to bude i v tomto utkání. Jsem za to rád, protože pro hráčky je to pěkná odměna za celou sezonu,“ doplnil trenér.

Ve vítězné sestavě Černých andělů by podle trenéra nemělo dojít k žádným zásadním změnám, ale konkrétní soupiska na druhé finálové střetnutí se bude tvořit až na konci týdne.

Druhé finálové utkání mezi DHK Baník Most a Házenou Kynžvart startuje v sobotu 18. května od 17:00 hodin v mostecké sportovní hale. Tak přijďte fandit Černým andělům!

Jan Pimper
2024-05-16
více ...
Černí andělé odstartovali finálovou sérii výhrou v Kynžvartu

Výhrou o pět branek 25:20 na půdě Kynžvartu vstoupili Černí andělé do finálových bojů o titul českého mistra. Nebyla to snadná výhra, mostecký tým ztratil čtyřbrankové vedení z konce prvního poločasu (13:9), ale podařilo se mu zvládnout koncovku zápasu, a nakonec si do důležitého druhého souboje na mostecké palubovce veze pětibrankový náskok.

Černí andělé vstoupili do utkání lépe, v jedenácté minutě vedli tříbrankovým rozdílem, ale v 19. minutě Kynžvart vyrovnal. Konec první půle ale patřil mosteckým házenkářkám, které po třiceti minutách opouštěly palubovku se čtyřbrankovým náskokem. Naopak vstup do druhého poločasu Černým andělům nevyšel, už po necelých čtyřech minutách hry ztrácel Kynžvart už jen o jedinou branku. Nejtěsnější vedení držel mostecký tým do 21. minuty, kdy bylo znovu srovnáno. Definitivní zlom přišel pět minut před koncem, kdy se Černým andělům podařilo skórovat pětkrát po sobě, zatím soupeř už se neprosadil. Nejúspěšnějšími střelkyněmi v mosteckém dresu byly Natálie Kuxová se šesti, Dominika Zachová s pěti a Adéla Stříšková se čtyřmi úspěšnými trefami.

Udělali jsme krůček k vysněnému cíli, ale čeká nás ještě druhá polovina, abychom ho dosáhli a nebudeme to mít vůbec snadné. Líbila se mi první půle zápasu, dobře jsme bránili a Dominika Píšová v brance byla opět vynikající. Devět obdržených branek je velmi hezký výsledek. Naopak nám nevyšel vstup do druhého poločasu, kdy soupeř dokázal během pěti minut smazat náš čtyřbrankový náskok na rozdíl jediného gólu a až do pětapadesáté minuty s námi vydržel hrát vyrovnanou partii. Ve druhé půli jsem nebyl spokojen s některými obrannými záležitostmi, ale jednalo se hlavně o chyby jednotlivců, na které se ještě budeme muset zaměřit. Mrzí mě čtyři neproměněné sedmičky, nevyšly nám některé věci, na které jsme se připravovali, takže máme na čem pracovat do příštího zápasu. Jsem ale rád, že jsme uspěli a vytvořili si do druhého zápasu dobrou výchozí pozici,“ uvedl trenér Černých andělů Vladimír Šuma.

Druhý, rozhodující finálový zápas mezi Černými anděly a Kynžvartem se hraje v sobotu 18. května od 17:00 hodin v mostecké sportovní hale. Tak přijďte fandit Černým andělům v boji o titul!

Jan Pimper
2024-05-11
více ...
Černí andělé rozehrají o víkendu finále s Kynžvartem

Černí andělé se připravují na vyvrcholení letošní sezony, čekají je už jen dva poslední finálové zápasy, ve kterých se rozhodne, zda se jim podaří získat desátý mistrovský titul. V cestě jim přitom bude stát stejný soupeř jako ve finále Českého poháru, tedy tým Kynžvartu.

První finálové střetnutí čeká mostecké házenkářky už v sobotu 11. května na půdě soupeře, který pro tyto příležitosti využívá halu v Chebu. „Tréninkový model se před finále nemění, zachováme to, co probíhalo v týdnu před prvním utkáním s Pískem. Očekávám, že finálová střetnutí budou soubojem brankářek, obran a také se bude se 120 minut běhat. Protože vítězná sestava se nemění, tak změn v našem kádru bude oproti semifinálovým střetnutím minimum, snad jediný větší rozdíl oproti zápasům s Pískem je, že se do sestavy vrací i Valerie Smetková, která v poslední domácí utkání vynechala,“ naznačil trenér mosteckého týmu Vladimír Šuma.

A jak se Černí andělé těší na zápasy s tradičním rivalem ze západu Čech? „Kynžvart se Slavií odehrál vyrovnaná střetnutí, ale jsem rád, že se nakonec ve finále potkáme s Kynžvartem. Nikoli proto, že bych si chtěl vybírat soupeře, ale protože nás na obou zápasech čeká skvělá fanouškovská kulisa a myslím, že hráčky si zaslouží, aby závěr sezony odehrály před skvělým publikem, kterým se oba týmy mohou pochlubit a které dokáže vytvořit atmosféru odpovídající vyvrcholení sezony,“ dodal trenér.

První vzájemné měření sil mezi oběma týmy se odehraje v sobotu 11. května od 16:00 hodin v Chebu. Druhé, rozhodující finálové střetnutí je naplánováno na sobotu 18. května od 17:00 hodin v mostecké sportovní hale. Tak přijďte fandit Černým andělům!

Jan Pimper
2024-05-09
více ...
Všechna družstva doma naplno bodovala, ženský B tým vyhrál první ligu, mladší dorostenky získaly stříbro

Prvoligový tým žen i všechny družstva dorostenek DHK Baník Most končily sezonu o prvním květnovém víkendu na domácí palubovce. Všem se podařilo uspět a připsat si v posledních zápasech dva body za výhru.

DHK Baník Most B – HC Háje 25:23 (14:6)

O největší drama se postaraly druholigové mladší dorostenky mosteckého Baníku. V prvním poločase měl domácí tým navrch a po třiceti minutách vyhrával osmibrankovým rozdílem. Jenže po přestávce se mosteckým hráčkám přestalo dařit a ve čtyřicáté osmé minutě Háje náskok dotáhly srovnaly skóre. Ještě sedm minut před koncem byl stav vyrovnaný, pak ale hostující hráčky vlastními nepřesnostmi dovolily Černým andělům strhnout vedení definitivně na svou stranu a zvítězit. V konečné tabulce druhé ligy mladších dorostenek – Čechy jim tak patří třetí příčka.

Všichni jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, nebyli jsme úplně kompletní, nemohly nás tentokrát doplnit hráčky ze starších žaček, protože jsme chtěli, aby si všechny hráčky mohly zahrát poslední zápas sezony, protože pro některé to byl úplně poslední zápas kategorii mladšího dorostu. Hráčky k tomu ale přistoupily velmi laxně, začalo to už rozcvičkou, trvalo nám snad čtvrt hodiny, než jsme se vůbec zahřáli a začali dávat branky. Bylo to tentokrát hodně velké trápení, kupili jsme technické chyby, neproměňovali šance, když jsme vedli o devět a nechali jsme soupeře vrátit se do hry. Nakonec jsme ale jen díky velkému štěstí dokázali zápas vyhrát,“ komentoval výsledek po utkání trenér B týmu mladších dorostenek Pavel Chotěborský.

Sestava a branky DHK Baník Most B: Amálie Sedláková 5, Lucie Parthová 2, Kateřina Mayerová, Aneta Hrabánková 2, Karolína Blínová, Hana Dolečková 4, Nikola Vozková 2, Nelly Trégrová, Anna Martinková 4, Nela Brátová 2/1, Julie Heidenreichová 4.

DHK Baník Most B – 1. SC Bohumín 98  36:28 (20:9)

Všechny mostecké prvoligové celky měly v neděli soupeře z Bohumína. Nejzajímavější podívanou sliboval zápas první ligy žen, ve kterém se střetly první dva týmy v tabulce. Druhý tým soutěže z Bohumína rozhodně nechtěl dát domácím nic zadarmo, protože v případě prohry mohl po výhrách Vršovic a Jindřichova Hradce skončit až na čtvrté pozici.

Po opatrném a vyrovnaném úvodu, ve kterém po deseti minutách hry Bohumín vedl o dvě branky, převzaly otěže zápasu domácí hráčky, které od šestnácté minuty do konce první půle, nechyl soupeřky skórovat pouze dvakrát a první třicetiminutovku vyhrály jedenáctibrankovým rozdílem. Výrazný náskok už domácí tým nepustil a v poslední desetiminutovce dovolil hostujícímu týmu zkorigovat výsledek na konečných 36:28. Černí andělé tak mohou slavit vítězství v první lize žen.

Sestava a branky DHK Baník Most B: Markéta Růžková, Adéla Brabcová 1, Markéta Mrvišová 3, Karin Řezáčová, Kamila Skácelová, Karolína Mocková, Ema Veselovská 3, Petra Hanzelková, Michaela Vokušová 1, Valentina Schüllerová 6, Eliška Řádová 5, Adéla Protivová, Daniela Hamalová 2, Sofie Behenská 12, Barbora Kroftová 2, Veronika Mikulášková 1.

DHK Baník Most A – 1. SC Bohumín 98  36:20 (23:10)

Proti hráčkám z Bohumína nastoupily také prvoligové mladší dorostenky. Černí andělé do utkání vstoupili velmi dobře a od prvních minut vedli. Ani jednou v zápase se jejich soupeřkám nepodařilo jim vedení sebrat. Ve 24. minutě první půle vedly domácí hráčky už o deset branek a do konce první půle svůj náskok navýšily své vedení na třináct branek. Ani po přestávce mostecký tým nepolevil a nakonec si odnesl vítězství o šestnáct branek. Mladší dorostenky si tak vítězstvím zajistily druhé místo v letošním ročníku první ligy mladšího dorostu. Medaile tým převezme o přestávce domácího finálového utkání proti Kynžvartu 18. května.

Byl to poslední zápas sezony, který možná nepatřil k těm nejpohlednějším, ale před koncem sezony už je o něco složitější udržovat koncentraci a motivaci. Nicméně s výsledkem jsme spokojeni, stejně jako s druhým místem v letošním ligovém ročníku, což je vlastně obhajoba loňského umístění. I letos se ukázaly některé hráčky, že mají potenciál, což je pro budoucnost důležité. Po sezoně nám odchází zhruba třináct hráček ročníku 2007 a zhruba stejný počet děvčat ročníku 2009 přichází ze starších žákyň. Cíle i na příští rok máme stejné, tedy najít talenty i pro budoucí házenkářské kategorie a samozřejmě umístit se na předních příčkách tabulky. I v nadcházející sezoně budeme mít k dispozici tolik hráček, abychom postavili dva týmy pro první i druhou ligu mladších dorostenek. I druhá liga je pro nás důležitá, ať proto, abychom některé hráčky udrželi u házené, abychom jim umožnili se rozehrát, ale také protože v první i druhé lize mají hráčky šanci odehrát během sezony kolem čtyřiceti zápasů,“ uvedl po zápase trenér mladších dorostenek Jiří Tancoš.

Sestava a branky DHK Baník Most: Kateřina Antlová, Adéla Míšanková 1, Eliška Havlíčková 6, Amália Sedláková, Lucie Parthová, Aneta Hrabánková, Karolína Blínová, Adéla Masopustová 9, Hana Dolečková 2, Nikola Vozková, Anna Martinková, Sára Nedvědová 6/2, Nela Brátová 3, Karolína Koldová 5, Adéla Ziková 1, Vendula Adamcová 3.

DHK Baník Most – 1. SC Bohumín 98 37:14 (19:9)

Házenkářskou neděli v mostecké sportovní hale uzavřel zápas starších dorostenek proti Bohumínu. Černí andělé vstoupili do utkání výrazně lépe, za prvních pět minut si vytvořili čtyřbrankové vedení a po zbytek první půle už nedovolily soupeřkám se přiblížit na dostřel. Nakonec v poločase odcházely mostecké hráčky do šaten s desetibrankovým náskokem. Druhá třicetiminutovka se rovněž odehrávala pod taktovkou domácího týmu, který svůj náskok ještě navýšil, a nakonec zvítězil výrazným rozdílem. V konečném hodnocení nakonec patří mosteckým starším dorostenkám v letošním ligovém ročníku čtvrté místo.

Dnes to byl výborný zápas a jsem ráda, že si na konci sezony mohly hráčky zápas užít se vším všudy a vyzkoušet si i trochu jiné věci, které trénujeme. Chtěla jsem, abychom závěr ročníku zakončily v pohodě a spokojené, a to se myslím povedlo. Myslím, že od prosince nám vše fungovalo, jak mělo, možná na to měla vliv i změna trenéra, trochu jsme si na sebe zvykaly, začínalo nás méně, pak se přidávaly další hráčky a od prosince se vše ustálilo, hráli jsme tak, jak jsme si představovali a konec sezony už byl skvělý. Musím hráčky pochválit a věřím, že ty, které nás teď po sezoně opouštějí, se dokážou prosadit mezi ženami v A týmu,“ uvedla po vítězném zápase trenérka starších dorostenek Lucia Mikulčík.

Sestava a branky DHK Baník Most: Kateřina Antlová, Julie Burešová 2, Eliška Havlíčková 1, Adéla Brabcová 4, Karolína Mocková 4, Justýna Janderová, Michaela Vokušová 2, Eliška Řádová 7, Pavlína Malantuková, Anna Marková 6/1, Daniela Hamalová 3, Tereza Buriánková 2, Tereza Pazderová 6.