hlavní partneři
sledujte nás
Černí andělé se v Lize mistryň střetnou s obhájkyněmi titulu z Kristiansandu

Evropská házenkářská federace dnes dopoledne rozlosovala obě osmičlenné skupiny Ligy mistryň. Ve skupině A, kam se dostali i mostečtí Černí andělé, se navíc sešly týmy, kde hrají i další české hráčky. Most se tak postaví proti letošním vítězkám Ligy mistryň z Kristiansandu s Janou Knedlíkovou a Markétou Jeřábkovou, zahraje si i proti vítězkám Evropské ligy z německého Bietigheimu s Veronikou Malou a střetne se i se slovinským Krimem, jehož barvy bude v nadcházející sezoně hájit Sára Kovářová.

 

Osmičlennou skupinu A Ligy mistryň tvoří spolu s mosteckými Černými anděly dánské Odense (DEN), letošní vítězky Ligy mistryň Vipers Kristiansand (NOR), slovinský Krim Mercator z Lublaně, německý vítěz Bundesligy, domácího poháru i Evropské ligy SG BBM Bietigheim s Veronikou Malou, francouzský Brest Bretagne Handball, maďarský FTC-Rail Cargo Hungaria a rumunská CSM Bukurešť.

 

Je nesmírně hezké vidět jméno DHK Baník Most mezi evropskou házenkářskou elitou, ale tuhle radost kalí fakt, že máme obrovsky těžkou skupinu a bude velmi náročné uhrát v ní solidní výsledek. Jednoznačně je to ale přínos pro hráčky, protože budou mít šanci se konfrontovat s těmi skutečně nejlepšími a na své si určitě přijdou i fanoušci, kteří uvidí v Česku opravdovou evropskou ženskou házenkářskou špičku,“ uvedl Radek Maděra, který má v rámci DHK Baník Most přípravu Ligy mistrů na starosti.

 

Čeká nás nesmírně těžká skupina, budou proti nám stát ty aktuálně vůbec nejlepší evropské týmy, včetně vítězek Ligy mistryň a Evropské ligy. Už jen fakt, že budeme mít šanci zahrát si nejprestižnější evropskou klubovou soutěž, je nejen pro náš klub, ale celou českou házenou obrovský úspěch. Pro každou z hráček se jedná o neocenitelnou zkušenost a příležitost se poměřit s nejlepšími týmy na evropské scéně. Já osobně se nejvíc těším na vítězky Ligy mistryň z Kristiansandu, kde hrají i Jana Knedlíková a bývalá mostecká hráčka Markéta Jeřábková. Myslím, že i fanoušci musí být nadšení z toho, jaké týmy do česka v rámci Ligy mistryň dorazí, navíc když v některých z nich hrají české hráčky. Budeme se snažit vydat ze sebe maximum a udělat všechno proto, aby Liga mistryň byla házenkářským svátkem pro nás i všechny české fanoušky házené,“ uvedl trenér Černých andělů Adrian Struzik.

 

Liga mistrů odstartuje o víkendu 10. a 11. září, Černí andělé budou své zápasy hrát opět v Chomutově, protože tamní aréna splňuje přísné parametry EHF pro zápasy Ligy mistryň. Konkrétní rozlosování jednotlivých zápasů by mělo být zveřejněno v nejbližších dnech.

Jan Pimper
2022-07-01
více ...
Černí andělé si zahrají Ligu mistryň !

Mostecký DHK Baník Most byl Evropskou házenkářskou federací (EHF) vybrán mezi 16 týmů, které si v nadcházející sezoně zahrají Ligu mistryň. EHF v pondělí 27. června zveřejnila kompletní seznam účastníků nejprestižnější evropské klubové soutěže.

 

Černí andělé patřili mezi osmičku týmů, o jejichž účasti v Lize mistryň musela rozhodnout evaluační komise. Dalších devět týmů mělo účast v soutěži jistou.

Fanoušci se budou mít určitě nač těšit, protože Černé anděly čekají atraktivní soupeři, přičemž s některými z nich už se mostecký tým v minulosti střetl. Potvrzenými týmy jsou Brest Bretagne Handball (FRA), FTC Rail-Cargo Hungaria (HUN), Storhamar Handball Elite (NOR), CSM Bucuresti (ROU), RK Krim Mercator (SLO), Kastamonu Belediyesi GSK (TUR). Mezi kluby, které již měly účast v soutěži jistou, patří RK Lokomotiva Zagreb (CRO), Odense Håndbold, Team Esbjerg (oba DEN), Metz Handball (FRA), SG BBM Bietigheim (GER), Györi Audi ETO KC (HUN), Buducnost BEMAX (MNE), Vipers Kristiansand (NOR), CS Rapid Bucuresti (ROU).

 

Losování ženské i mužské Ligy mistrů proběhne ve Vídni 1. července, pro obě soutěže platí, že týmy budou rozděleny do dvou skupin po osmi družstvech. První zápasy ligy mistryň se odehrají o víkendu 10-11 září.

Jan Pimper
2022-06-27
více ...
O Ligu mistryň se uchází 17 týmů včetně Černých andělů

Evropská házenkářská federace zveřejnila týmy, které se hlásí do nadcházejícího ročníku Ligy mistrů. Do mužské soutěže se jich přihlásilo 22, o účast v Lize mistryň se uchází 17 týmů včetně mosteckých Černých andělů.

Prozatím byly týmy seřazeny do tří skupin podle rankingové tabulky EHF. V tuto chvíli má tak devět mistrovských ženských týmů účast v nejprestižnější evropské klubové soutěži jistou. Druhou, pětičlennou skupinu tvoří vicemistrovské týmy ze zemí, které mají nárok na místo v Lize mistryň. Ve třetí skupině jsou týmy ze zemí, které automaticky nárok na účast svého týmu v Lize mistryň nemají, ale mohou se o něj ucházet. Sem patří DHK Baník Most stejně jako dva na severu Čech další dobře známé týmy – slovinský Krim Mercator a turecké Kastamonu. Těchto osm týmů si musí počkat na rozhodnutí evaluační komise EHF. Situace je ještě o něco komplikovanější poté, co byly z evropských pohárových soutěží vyřazeny ruské a běloruské týmy. Rusko totiž patřilo mezi země, které pro svůj tým mělo účast v Lize mistryň zajištěnou.

Zda se nakonec podaří Černým andělům uspět a zahrají si opět Ligu mistryň, by se mělo vědět už začátkem příštího týdne. V tuto chvíli je jisté, že skupinová fáze Ligy mistryň se bude hrát ve dvou skupinách po osmi týmech.

 

Týmy, které se přihlásily do EHF Champions League Women 2022/23

Mistrovské týmy ze zemí, které mají místo v Lize mistryň jisté:

CRO – RK Lokomotiva Zagreb

DEN – Odense Håndbold

DEN – Team Esbjerg

FRA – Metz Handball

GER – SG BBM Bietigheim

HUN – Györi Audi ETO KC

MNE – WHC Buducnost

NOR – Vipers Kristianstad

ROU – CS Rapid Bucuresti

 

Vicemistři ze zemí, které mají nárok na účast v Lize mistryň:

FRA – Brest Bretagne Handball

GER – Borussia Dortmund

HUN – FTC-Rail Cargo Hungaria

NOR – Storhamar Handball Elite

ROU – CSM Bucuresti

 

Mistrovské týmy ze zemí, které podle rankingu EHF nemají jistou účast v Lize mistryň, ale mohou se o ní ucházet:

CZE – DHK Banik Most

SLO – RK Krim Mercator

TUR – Kastamonu Belediyesi GSK

Jan Pimper
2022-06-23
více ...
Černí andělé na návštěvě u mosteckého primátora

Hráčky a realizační tým DHK Baník Most se v pátek 10. června, těsně předtím, než jim po náročné sezoně začala krátká dovolená, vypravili na mostecký magistrát, kam je pozval primátor města Jan Paparega.

 

Primátor společně se svou náměstkyní Markétou Starou pogratulovali Černým andělům k zisku devátého mistrovského titulu v řadě a poděkovali za skvělou reprezentaci Mostu nejen na tuzemské sportovní scéně. Odměnou pro hráčky byl speciální dort v klubových barvách ale také květina a drobný dárek. Ani Černí andělé nepřišli s prázdnou, představitelé Mostu obdrželi mimo jiné zlatou mistrovskou medaili, protože podpora města je pro mostecký klub velmi důležitá.

 

Děkujeme všem, kdo podporují a fandí mostecké házené a věříme, že společně budeme i nadále sbírat úspěchy a dělat našim partnerům radost nejen na palubovce.

 

Foto: Edvard Beneš, Mostecký deník

Jan Pimper
2022-06-13
více ...
Evropské klubové soutěže žen znají vítěze, radují se i české hráčky

Ženské evropské klubové soutěže vyvrcholily víkendovým Final4 Ligy mistryň a čeští fanoušci mohou být velmi spokojeni. Vítězkami Ligy mistryň se staly hráčky Vipers Kristiansand s Markétou Jeřábkovou a Janou Knedlíkovou v sestavě.

 

 Obě české hráčky se výrazně podílely na vítězství norského týmu nad maďarským Györem 33:31, když v součtu nastřílely 12 branek. Bývalá mostecká hráčka Markéta Jeřábková tak získala svůj první titul, navíc si odnesla i cenu pro nejužitečnější hráčku. Jana Knedlíková slaví vítězství v Lize mistryň popáté, když poslední dva tituly získala s Kristiansandem, ty předchozí v dresu svých finálových soupeřek z maďarského Györu. Finálový zápas Ligy mistryň sledovalo v Budapešti rekordních 15 400 diváků.

 

Skvělou sezonu měla také Veronika Malá, která s německým Bietigheimem vyhrála druhou nejvýznamnější evropskou pohárovou soutěž – Evropskou ligu, když její tým porazil ve finále dánský Viborg 31:20. Česká hráčka letos kromě vítězství v Evropské lize se svým týmem vybojovala všechny trofeje, o které její tým bojoval. Má tak na svém kontě vítězství v Superpoháru, Bundeslize a naposledy v Německém poháru, ve kterém na severu Čech dobře známý Thüringer skončil třetí i s bývalou mosteckou hráčkou Dominikou Zachovou v sestavě.   

 

Aby byl výčet evropských klubových soutěží  kompletní, je třeba zmínit také Evropský pohár (dříve Challenge Cup), který letos vybojovala španělská Rocasa Gran Canaria, když v jejím souboji s Malagou nakonec rozhodovalo pravidlo o počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. Španělský tým je fanouškům mostecké házené také dobře známý, Černí andělé jej vyřadili v kvalifikačním turnaji Ligy mistryň v sezoně 2019/20.

 

DHK Baník Most se chce o účast v nejprestižnější evropské klubové soutěži ucházet i v letošním roce. V současné době se připravují detaily k přihlášce do Ligy mistryň, která by měla být Evropské házenkářské federaci odeslána v nejbližších dnech.

Jan Pimper
2022-06-06
více ...
Černí andělé i podruhé porazili Plzeň a slaví devátý český titul

DHK Baník Most – DHC Plzeň 32:19 (16:10)

Mostečtí Černí andělé šli do druhého finálového utkání s jedenáctibrankovým náskokem, ale už od prvních minut zápasu ukazovali, že ani toto střetnutí nehodlají vypustit. Už v první půli si vytvořili náskok, v patnácté minutě svítilo na ukazateli skóre 10:3. Plzeň se snažila vzdorovat, ale první půli domácí hráčky vyhrály o šest branek. Ve druhé půli si domácí tým stále udržoval jednoznačný náskok, poslední desetiminutovka už byla zcela v režii Černých andělů, kteří nakonec zvítězili přesvědčivým třináctibrankovým rozdílem a mohou oslavovat devátý český titul.  

 

Nejlepší střelkyně: Korešová 7/4, Smetková 6/1, Kostelná 5 – V. Galušková 5/5, Vlachová 3, Kepková3. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/5. Vyloučení: 5/3. Diváků: 804.

 

Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most: „Myslím, že dnes jsme odehráli dobré utkání, koncentrace týmu byla velmi dobrá, obrana nám fungovala a jsem velmi rád, že se tímto způsobem zúročila naše práce za celý rok. Jsem rád, že jsme mohli zakončit sezonu tímto způsobem a že nás přišlo podpořit tolik diváků, se kterými můžeme oslavit můj první titul v Mostě.

 

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Dnešní zápas už byl víceméně formalita, protože doma jsme utkání nezvládli, stejně jako dnes. Je znát rozdíl mezi oběma týmy, Mostu patří gratulace k vítězství. Myslím, že v utkání bylo k vidění i pár hezkých akcí z obou stran, vypíchnul bych poslední nahazovačku Mostu se zákrokem naší brankářky, to jsou akce, které se lidem musí líbit a proto házenou hrajeme. Teď si všechno v klidu zanalyzujeme a budeme se chtít posunout a v příštím roce, pokud se opět dostaneme do play off, budeme chtít být důstojnějším soupeřem.

Jan Pimper
2022-05-21
více ...
Černí andělé v sobotu na domácí půdě zabojují o devátý mistrovský titul

Už v sobotu 21. května v mostecké sportovní hale vyvrcholí letošní ženská házenkářská sezona. A Černí andělé by jí rádi zakončili ziskem dalšího mistrovského titulu. Nakročeno k tomu mají velmi dobře, v prvním finálovém střetnutí zvítězili nad soupeřkami z DHC Plzeň o jedenáct branek 27:16.

 

Už se sice objevily informace, že titul máme prakticky v kapse, ale já takto rozhodně nepřemýšlím. Nebudu klidný do chvíle, než zazní závěrečný hvizd druhého finálového utkání a budu vědět, že jsme ho zvládli. Do té doby se pro nás nic nemění a příprava probíhá stejně, jako během celé sezony. Trénujeme normálně, musíme dokončit celý tréninkový proces tak, jak máme naplánováno,“ připomněl trenér mosteckých házenkářek Adrian Struzik.

 

Samozřejmě ho těší, že se jeho týmu podařilo vybudovat si dobrou výchozí pozici do odvety, přesto mají Černí andělé stále na čem pracovat. „Hráli jsme velmi dobře v obraně, dostali jsme za celé utkání jen šestnáct branek. Spolupráce obrany s brankářkou nám funguje velmi dobře, přesto jsme i v tomto týdnu trénovali některé situace, které se dají vylepšit. Měli jsme především ve druhém poločase úsek, kdy jsme nedávali branky, ačkoli jsme si vytvářeli šance, ale to byla myslím jen záležitost koncentrace. Máme hodně mladý tým, který se musí na finálové utkání dobře naladit a neměli bychom mít problém jej úspěšně zvládnout,“ doplnil trenér s tím, že až na Terezu Eksteinovou je tým kompletní a těší se na druhé finálové střetnutí před domácími fanoušky.

 

Hrát poslední utkání v domácí hale je skvělé, budeme se chtít před mosteckým publikem ukázat v tom nejlepším světle a samozřejmě zvítězit a získat titul,“ dodal Adrian Struzik. „Myslím, že průběh zápasu bude podobný jako v Plzni, návštěvníci se v sobotu mohou těšit na pohlednou házenou, kterou se snažíme hrát a budeme chtít, aby se bavili i diváci v hledišti. Věřím, že naši věrní fanoušci na závěr zažijí oslavu dalšího českého mistrovského titulu,“ doplnil pozvánku na sobotní zápas asistent trenéra Ondřej Václavek.

 

Utkání DHK Baník Most proti DHC Plzeň se hraje v sobotu 21. května v mostecké sportovní hale od 17:30 hodin

Jan Pimper
2022-05-19
více ...
Veronika Malá s Bietigheimem slaví vítězství v Evropské lize

Vítěze už v letošním ročníku zná také druhá nejvyšší evropská pohárová soutěž – Evropská liga. I v tomto případě se mohou radovat příznivci české házené, protože vítězkami se v neděli v dánském Viborgu staly hráčky německého SG BBM Bietigheim, jehož barvy hájí česká reprezentantka Veronika Malá.

 

Česká hráčka letos zažívá velmi úspěšnou sezonu, se svým klubem před pár dny slavila také bundesligový titul. V Evropské lize si Bietigheim připsal na své konto ještě jeden zajímavý úspěch, na své cestě za pohárem zaznamenal šňůru dvanácti vítězství v řadě. Veronice Malé se na turnaji Final4 Evropské ligy dařilo, pěti brankami se zapsala do střelecké listiny v semifinálovém střetnutí, ve kterém Bietigheim zdolal těsně dánský Herning-Ikast 34:33, další tři úspěšně trefy si připsala ve finálovém střetnutí proti domácímu Viborgu, ve kterém už německý klub zvítězil přesvědčivě 31:20.

 

Evropskou ligu si letos vyzkoušeli i Černí andělé, kteří ale smolně vypadli ve druhém kvalifikačním kole, když s rumunskou Magurou Cisnadie prohráli na domácí palubovce 26:27, aby následně v odvetě v Rumunsku zvítězili 26:25.

Jan Pimper
2022-05-17
více ...
Mladší i starší dorostenky zakončily sezonu vítězstvím a bronzovými medailemi

Mladší i starší dorostenky DHK Baník Most odehrály v neděli 15. května na domácí palubovce poslední utkání sezony a oba týmy se mohly radovat z vítězství. Jak starší dorostenky, tak mladší dorostenky si letos vedly ve svých soutěžích dobře a každý z týmů obsadil ve své soutěži třetí příčku. Převzít bronzové medaile si oba týmy budou moci v průběhu druhého finálového střetnutí A týmu žen proti Plzni v sobotu 21. května v mostecké sportovní hale.

 

DHK Baník Most – Házená Kynžvart 38: 20 (22:13)

Jako první nastoupily v neděli ke svému utkání starší dorostenky, proti nim stanuly soupeřky z Kynžvartu. Vyrovnaný souboj se hrál zhruba prvních pět minut, pak mostecký tým šňůrou šesti branek strhl vedení na svou stranu a náskok si bezpečně udržoval až do konce zápasu.

Trochu s napětím jsem čekal, jak zvládneme poslední zápas sezony, i vzhledem k tomu, že po sobotním zápase Slavie s Olomoucí už bylo známo konečné postavení v tabulce a bylo jasné, že nám bude patřit třetí příčka. Bylo to tedy v podstatě jen o tom, zda děvčata budou chtít hrát a mám radost, že to zvládly v tomto duchu. Kynžvart přijel ve velmi oslabené sestavě a tyto zápasy nejsou vůbec jednoduché. Jsem moc rád, že na konci sezony odcházíme s pocitem vítězství po velmi slušně odehraném zápase,“ komentoval výsledek trenér starších dorostenek Pavel Farář.

 

Sestava a branky DHK Baník Most:

Markéta Růžková, Markéta Mrvišová 2, Adéla Protivová 4, Ema Veselovská 6, Jana Kašparová, Linda Stará 3, Viktoria Jeníčková 3, Sofie Behenská 7, Eliška Řádová, Sára Hojerová 6, Kateřina Filová 4, Aneta Křepelová 3.

 

DHK Baník Most - TJ ČZ HBC Strakonice 1921  44:24 (24:11)

Podobný výkon jako jejich starší spoluhráčky, předvedly ve svém zápase také mladší dorostenky, ovšem proti soupeřkám ze Strakonic. Na první tři branky dokázaly Strakonice dvěma góly odpovědět, ale na šest branek mosteckého týmu mezi sedmou a dvanáctou minutou zápasu už soupeř zareagovat nedokázal. Baník tak na konci prvního poločasu vedl o 13 branek, svůj náskok do konce utkání udržel a ještě o sedm gólů navýšil. Také mladší dorostenky tak zakončily sezonu vítězně a patří jim konečné třetí místo v letošním ligovém ročníku.

Jsem rád, že holky vydržely hrát koncentrovaně po celých 60 minut, tyto zápasy nejsou vůbec jednoduché. Soupeř nás sice nemůže v zápase nijak ohrozit, o to těžší ale někdy podobná utkání bývají. Proto jsem za dnešní zápas rád, děvčata jak kombinačně, tak v obraně podala hezký výkon. I v našem případě bylo už před zápasem jasné, že skončíme třetí, možná o to jsme to měli těžší, ale chtěli jsme sezonu zakončit hezkým zápasem. I Strakonice se snažily a v konečném důsledku to bylo celkem zajímavé a hezké utkání,“ zhodnotil výkon svého týmu trenér mladších dorostenek Jiří Tancoš.

 

Sestava a branky DHK Baník Most:

Adéla Brabcová 8, Michaela Vicherová 1, Karolína Mocková 5, Justýna Janderová 1, Anna Chudinová 1, Pavlína Malantuková, Julie Burešová, Tereza Buriánková 7, Adéla Pejšová 1, Anna Bechyňská 6, Eliška Řádová 8, Viktorie Broďáni 4/1, Nikola Licková 1, Kristýna Balínová 1.

Jan Pimper
2022-05-16
více ...
První finálový souboj Černí andělé v Plzni úspěšně zvládli

DHC Plzeň – DHK Baník Most 16:27 (7:16)

Mostecké házenkářky zvládly první finálové utkání na palubovce soupeřek z Plzně a do odvety půjdou s jedenáctibrankovým náskokem. Kvalitní obrana s výtečnou brankářkou, rychlá hra a protiútoky mosteckého týmu slavily úspěch, na konci prvního poločasu si Černí andělé vytvořili náskok, který do konce utkání kontrolovali.

 

Dnešní zápas byl z naší strany hlavně záležitostí obrany ve spolupráci s brankářkou. Povedlo se nám eliminovat Veroniku Galuškovou, nejlepší střelkyni soupeře, což také hrálo roli, ale důležitá byla především kvalitní obrana a skvělé zákroky Dominiky Müllnerové. Upřímně řečeno jsem byl před utkáním docela nervózní, kdyby mi někdo řekl, že vyhrajeme jedenáctibrankovým rozdílem, asi bych mu nevěřil,“ komentoval výsledek trenér Černých andělů Adrian Struzik, který byl s výkonem svého týmu spokojený, i když viděl i některé nedostatky, třeba v neproměňování šancí.

 

Mostecké házenkářky velmi dobře nakročily k zisku dalšího mistrovského titulu, ale rozhodně to neznamená, že by v sobotní odvetě už nebylo o co hrát. „Budeme se v příštím týdnu standardně připravovat, stále jsou věci, které chceme zlepšovat. Hrajeme rychle, což je dobře, ale chceme ještě například zapracovat na hře v útoku na postavenou obranu,“ naznačil plány trenér s tím, že před domácím publikem se Černí andělé budou chtít ukázat v tom nejlepším světle. „Bude to poslední zápas sezony a my budeme chtít před mosteckými fanoušky předvést kvalitní výkon.  Finálovou sérii jsme začali dobře a na hráčkách je cítit, že jí chtějí dotáhnout do úspěšného konce. Tento tým má velký potenciál, chce hrát evropské poháry a ví, jak je každý zápas důležitý. Proto věřím, že podáme kvalitní výkon i v sobotu před domácím publikem,“ uzavřel Adrian Struzik.    

Jan Pimper
2022-05-15
více ...
Final4 Ligy mistryň bude mít českou účast

O uplynulém víkendu se definitivně rozhodlo o účastnících Final4 letošního ročníku Ligy mistryň. A čeští fanoušci házené se mohou radovat, protože mezi čtveřici nejlepších postoupil i norský Kristiansand s reprezentantkami Janou Knedlíkovou a bývalou mosteckou hráčkou Markétou Jeřábkovou.

 

Kristiansand se do Final4 dostal přes slovinský Krim Mercator, který porazil v prvním vzájemném zápase o sedm, ve druhém na domácím hřišti o devět branek. Do Final4 se dostal i pětinásobný vítěz Ligy mistryň, maďarský Györ, který sice v prvním čtvrtfinálovém utkání s Brest Bretagne Handball pouze remizoval, ve druhém vzájemném souboji na domácí palubovce ale vyhrál dvanáctibrankovým rozdílem. Nejtěsněji do Final4 proklouzl dánský Team Esbjerg, který v prvním vzájemném utkání s CSM Bukurešť v Rumunsku zvítězil o jedinou branku, domácí odveta skončila remízou. Posledním účastníkem Final4 jsou francouzské Méty, které do turnaje postoupily přímo poté, co byl v důsledku sankcí v souvislosti s válkou na Ukrajině vyřazen ruský Rostov-Don.

 

Turnaj Final4 se uskuteční v Budapešti 4. a 5. června, Evropská házenkářská federace už rozlosovala i semifinálové dvojice. Györ se střetne s dánským Esbjergem, obhájkyně trofeje Vipers Kristiansand se postaví proti Metz Handball. Bude určitě zajímavé sledovat, zda se českým hráčkám podaří uspět. Pro Janu Knedlíkovou by to bylo druhé vítězství v Lize mistryň s Kristiansandem v řadě (předtím už Ligu mistryň vyhrála čtyřikrát s Györem), pro Markétu Jeřábkovou jde o první účast ve Final4 v kariéře.

 

Nejprestižnější klubová soutěž v Evropě zajímá i mostecké Černé anděly. Pokud se jim podaří uspět v národním finále proti DHC Plzeň, které začíná v neděli 15. května, budou se chtít o účast v Lize mistryň opět ucházet.

Jan Pimper
2022-05-12
více ...
Černí andělé se připravují na první finálový souboj na půdě DHC Plzeň

Vyvrcholení sezony se přiblížilo a Černí andělé o víkendu začnou souboj o další český titul. Jejich soupeřkami budou hráčky DHC Plzeň. Příprava na finále už v mostecké sportovní hale běží na plné obrátky.

 

My jsme až doposud příliš neřešili, s kým bychom se mohli střetnout ve finále, nejdůležitější bylo zvládnout utkání s Olomoucí. To se povedlo a nyní už se můžeme naplno soustředit na finálová střetnutí. Na Plzeň se těšíme, protože s Kynžvartem jsme se utkali dvakrát v sezoně a také ve finále Českého poháru, takže to bude zase trochu změna a myslím, že to může být zajímavé i pro diváky. Své kvality ale prokázaly všechny týmy, které se probojovaly do play off,“ uvedl trenér Černých andělů Adrian Struzik.

 

Černí andělé už se naplno začali připravovat na první finálový zápas, který se uskuteční v neděli 15. května v Plzni. „Už jsme společně s Ondrou Václavkem připravovali video, které budeme postupně rozebírat s hráčkami. Plzeň má kvalitní, i když velmi mladý tým. Veronika Galušková letos vládne ligovým střeleckým tabulkám, brankářka Karin Řezáčová svoje dovednosti prokazuje i v reprezentaci. Věcí, na které si budeme muset dávat pozor je celkem dost, ale věřím, že to zvládneme,“ doplnil trenér.

Příprava na finále probíhá opět ve „speciálním režimu.“ „Tréninky jsme upravili do kratších časových úseků, také silovou přípravu děláme trochu odlišně. Je to dáno i tím, že už se blíží konec sezony a na všech týmech se postupně projevuje určitá únava. Do finále ale jdeme s tím, že je potřeba se maximálně koncentrovat a vydat ze sebe to nejlepší,“ dodal Adrian Struzik.

K dispozici by mostecký trenér měl mít v neděli téměř kompletní kádr, jisté je, že do finálových bojů nezasáhne křídelnice Marcela Skácelová, která utrpěla zranění kolene v posledním semifinálovém střetnutí s Olomoucí.

 

Zápas DHC Plzeň proti DHK Baník Most se hraje v neděli 15. května od 15:00. Druhé finálové utkání se bude hrát o týden později na mostecké palubovce.

Jan Pimper
2022-05-11
více ...