hlavní partneři
sledujte nás

Aktuálně

Černí andělé se v Lize mistryň střetnou s obhájkyněmi titulu z Kristiansandu

Evropská házenkářská federace dnes dopoledne rozlosovala obě osmičlenné skupiny Ligy mistryň. Ve skupině A, kam se dostali i mostečtí Černí andělé, se navíc sešly týmy, kde hrají i další české hráčky. Most se tak postaví proti letošním vítězkám Ligy mistryň z Kristiansandu s Janou Knedlíkovou a Markétou Jeřábkovou, zahraje si i proti vítězkám Evropské ligy z německého Bietigheimu s Veronikou Malou a střetne se i se slovinským Krimem, jehož barvy bude v nadcházející sezoně hájit Sára Kovářová.

 

Osmičlennou skupinu A Ligy mistryň tvoří spolu s mosteckými Černými anděly dánské Odense (DEN), letošní vítězky Ligy mistryň Vipers Kristiansand (NOR), slovinský Krim Mercator z Lublaně, německý vítěz Bundesligy, domácího poháru i Evropské ligy SG BBM Bietigheim s Veronikou Malou, francouzský Brest Bretagne Handball, maďarský FTC-Rail Cargo Hungaria a rumunská CSM Bukurešť.

 

Je nesmírně hezké vidět jméno DHK Baník Most mezi evropskou házenkářskou elitou, ale tuhle radost kalí fakt, že máme obrovsky těžkou skupinu a bude velmi náročné uhrát v ní solidní výsledek. Jednoznačně je to ale přínos pro hráčky, protože budou mít šanci se konfrontovat s těmi skutečně nejlepšími a na své si určitě přijdou i fanoušci, kteří uvidí v Česku opravdovou evropskou ženskou házenkářskou špičku,“ uvedl Radek Maděra, který má v rámci DHK Baník Most přípravu Ligy mistrů na starosti.

 

Čeká nás nesmírně těžká skupina, budou proti nám stát ty aktuálně vůbec nejlepší evropské týmy, včetně vítězek Ligy mistryň a Evropské ligy. Už jen fakt, že budeme mít šanci zahrát si nejprestižnější evropskou klubovou soutěž, je nejen pro náš klub, ale celou českou házenou obrovský úspěch. Pro každou z hráček se jedná o neocenitelnou zkušenost a příležitost se poměřit s nejlepšími týmy na evropské scéně. Já osobně se nejvíc těším na vítězky Ligy mistryň z Kristiansandu, kde hrají i Jana Knedlíková a bývalá mostecká hráčka Markéta Jeřábková. Myslím, že i fanoušci musí být nadšení z toho, jaké týmy do česka v rámci Ligy mistryň dorazí, navíc když v některých z nich hrají české hráčky. Budeme se snažit vydat ze sebe maximum a udělat všechno proto, aby Liga mistryň byla házenkářským svátkem pro nás i všechny české fanoušky házené,“ uvedl trenér Černých andělů Adrian Struzik.

 

Liga mistrů odstartuje o víkendu 10. a 11. září, Černí andělé budou své zápasy hrát opět v Chomutově, protože tamní aréna splňuje přísné parametry EHF pro zápasy Ligy mistryň. Konkrétní rozlosování jednotlivých zápasů by mělo být zveřejněno v nejbližších dnech.

Jan Pimper
2022-07-01
více ...
Černí andělé si zahrají Ligu mistryň !

Mostecký DHK Baník Most byl Evropskou házenkářskou federací (EHF) vybrán mezi 16 týmů, které si v nadcházející sezoně zahrají Ligu mistryň. EHF v pondělí 27. června zveřejnila kompletní seznam účastníků nejprestižnější evropské klubové soutěže.

 

Černí andělé patřili mezi osmičku týmů, o jejichž účasti v Lize mistryň musela rozhodnout evaluační komise. Dalších devět týmů mělo účast v soutěži jistou.

Fanoušci se budou mít určitě nač těšit, protože Černé anděly čekají atraktivní soupeři, přičemž s některými z nich už se mostecký tým v minulosti střetl. Potvrzenými týmy jsou Brest Bretagne Handball (FRA), FTC Rail-Cargo Hungaria (HUN), Storhamar Handball Elite (NOR), CSM Bucuresti (ROU), RK Krim Mercator (SLO), Kastamonu Belediyesi GSK (TUR). Mezi kluby, které již měly účast v soutěži jistou, patří RK Lokomotiva Zagreb (CRO), Odense Håndbold, Team Esbjerg (oba DEN), Metz Handball (FRA), SG BBM Bietigheim (GER), Györi Audi ETO KC (HUN), Buducnost BEMAX (MNE), Vipers Kristiansand (NOR), CS Rapid Bucuresti (ROU).

 

Losování ženské i mužské Ligy mistrů proběhne ve Vídni 1. července, pro obě soutěže platí, že týmy budou rozděleny do dvou skupin po osmi družstvech. První zápasy ligy mistryň se odehrají o víkendu 10-11 září.

Jan Pimper
2022-06-27
více ...
O Ligu mistryň se uchází 17 týmů včetně Černých andělů

Evropská házenkářská federace zveřejnila týmy, které se hlásí do nadcházejícího ročníku Ligy mistrů. Do mužské soutěže se jich přihlásilo 22, o účast v Lize mistryň se uchází 17 týmů včetně mosteckých Černých andělů.

Prozatím byly týmy seřazeny do tří skupin podle rankingové tabulky EHF. V tuto chvíli má tak devět mistrovských ženských týmů účast v nejprestižnější evropské klubové soutěži jistou. Druhou, pětičlennou skupinu tvoří vicemistrovské týmy ze zemí, které mají nárok na místo v Lize mistryň. Ve třetí skupině jsou týmy ze zemí, které automaticky nárok na účast svého týmu v Lize mistryň nemají, ale mohou se o něj ucházet. Sem patří DHK Baník Most stejně jako dva na severu Čech další dobře známé týmy – slovinský Krim Mercator a turecké Kastamonu. Těchto osm týmů si musí počkat na rozhodnutí evaluační komise EHF. Situace je ještě o něco komplikovanější poté, co byly z evropských pohárových soutěží vyřazeny ruské a běloruské týmy. Rusko totiž patřilo mezi země, které pro svůj tým mělo účast v Lize mistryň zajištěnou.

Zda se nakonec podaří Černým andělům uspět a zahrají si opět Ligu mistryň, by se mělo vědět už začátkem příštího týdne. V tuto chvíli je jisté, že skupinová fáze Ligy mistryň se bude hrát ve dvou skupinách po osmi týmech.

 

Týmy, které se přihlásily do EHF Champions League Women 2022/23

Mistrovské týmy ze zemí, které mají místo v Lize mistryň jisté:

CRO – RK Lokomotiva Zagreb

DEN – Odense Håndbold

DEN – Team Esbjerg

FRA – Metz Handball

GER – SG BBM Bietigheim

HUN – Györi Audi ETO KC

MNE – WHC Buducnost

NOR – Vipers Kristianstad

ROU – CS Rapid Bucuresti

 

Vicemistři ze zemí, které mají nárok na účast v Lize mistryň:

FRA – Brest Bretagne Handball

GER – Borussia Dortmund

HUN – FTC-Rail Cargo Hungaria

NOR – Storhamar Handball Elite

ROU – CSM Bucuresti

 

Mistrovské týmy ze zemí, které podle rankingu EHF nemají jistou účast v Lize mistryň, ale mohou se o ní ucházet:

CZE – DHK Banik Most

SLO – RK Krim Mercator

TUR – Kastamonu Belediyesi GSK

Jan Pimper
2022-06-23
více ...
Černí andělé na návštěvě u mosteckého primátora

Hráčky a realizační tým DHK Baník Most se v pátek 10. června, těsně předtím, než jim po náročné sezoně začala krátká dovolená, vypravili na mostecký magistrát, kam je pozval primátor města Jan Paparega.

 

Primátor společně se svou náměstkyní Markétou Starou pogratulovali Černým andělům k zisku devátého mistrovského titulu v řadě a poděkovali za skvělou reprezentaci Mostu nejen na tuzemské sportovní scéně. Odměnou pro hráčky byl speciální dort v klubových barvách ale také květina a drobný dárek. Ani Černí andělé nepřišli s prázdnou, představitelé Mostu obdrželi mimo jiné zlatou mistrovskou medaili, protože podpora města je pro mostecký klub velmi důležitá.

 

Děkujeme všem, kdo podporují a fandí mostecké házené a věříme, že společně budeme i nadále sbírat úspěchy a dělat našim partnerům radost nejen na palubovce.

 

Foto: Edvard Beneš, Mostecký deník

Jan Pimper
2022-06-13
více ...
Evropské klubové soutěže žen znají vítěze, radují se i české hráčky

Ženské evropské klubové soutěže vyvrcholily víkendovým Final4 Ligy mistryň a čeští fanoušci mohou být velmi spokojeni. Vítězkami Ligy mistryň se staly hráčky Vipers Kristiansand s Markétou Jeřábkovou a Janou Knedlíkovou v sestavě.

 

 Obě české hráčky se výrazně podílely na vítězství norského týmu nad maďarským Györem 33:31, když v součtu nastřílely 12 branek. Bývalá mostecká hráčka Markéta Jeřábková tak získala svůj první titul, navíc si odnesla i cenu pro nejužitečnější hráčku. Jana Knedlíková slaví vítězství v Lize mistryň popáté, když poslední dva tituly získala s Kristiansandem, ty předchozí v dresu svých finálových soupeřek z maďarského Györu. Finálový zápas Ligy mistryň sledovalo v Budapešti rekordních 15 400 diváků.

 

Skvělou sezonu měla také Veronika Malá, která s německým Bietigheimem vyhrála druhou nejvýznamnější evropskou pohárovou soutěž – Evropskou ligu, když její tým porazil ve finále dánský Viborg 31:20. Česká hráčka letos kromě vítězství v Evropské lize se svým týmem vybojovala všechny trofeje, o které její tým bojoval. Má tak na svém kontě vítězství v Superpoháru, Bundeslize a naposledy v Německém poháru, ve kterém na severu Čech dobře známý Thüringer skončil třetí i s bývalou mosteckou hráčkou Dominikou Zachovou v sestavě.   

 

Aby byl výčet evropských klubových soutěží  kompletní, je třeba zmínit také Evropský pohár (dříve Challenge Cup), který letos vybojovala španělská Rocasa Gran Canaria, když v jejím souboji s Malagou nakonec rozhodovalo pravidlo o počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. Španělský tým je fanouškům mostecké házené také dobře známý, Černí andělé jej vyřadili v kvalifikačním turnaji Ligy mistryň v sezoně 2019/20.

 

DHK Baník Most se chce o účast v nejprestižnější evropské klubové soutěži ucházet i v letošním roce. V současné době se připravují detaily k přihlášce do Ligy mistryň, která by měla být Evropské házenkářské federaci odeslána v nejbližších dnech.

Jan Pimper
2022-06-06
více ...
Černí andělé i podruhé porazili Plzeň a slaví devátý český titul

DHK Baník Most – DHC Plzeň 32:19 (16:10)

Mostečtí Černí andělé šli do druhého finálového utkání s jedenáctibrankovým náskokem, ale už od prvních minut zápasu ukazovali, že ani toto střetnutí nehodlají vypustit. Už v první půli si vytvořili náskok, v patnácté minutě svítilo na ukazateli skóre 10:3. Plzeň se snažila vzdorovat, ale první půli domácí hráčky vyhrály o šest branek. Ve druhé půli si domácí tým stále udržoval jednoznačný náskok, poslední desetiminutovka už byla zcela v režii Černých andělů, kteří nakonec zvítězili přesvědčivým třináctibrankovým rozdílem a mohou oslavovat devátý český titul.  

 

Nejlepší střelkyně: Korešová 7/4, Smetková 6/1, Kostelná 5 – V. Galušková 5/5, Vlachová 3, Kepková3. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/5. Vyloučení: 5/3. Diváků: 804.

 

Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most: „Myslím, že dnes jsme odehráli dobré utkání, koncentrace týmu byla velmi dobrá, obrana nám fungovala a jsem velmi rád, že se tímto způsobem zúročila naše práce za celý rok. Jsem rád, že jsme mohli zakončit sezonu tímto způsobem a že nás přišlo podpořit tolik diváků, se kterými můžeme oslavit můj první titul v Mostě.

 

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Dnešní zápas už byl víceméně formalita, protože doma jsme utkání nezvládli, stejně jako dnes. Je znát rozdíl mezi oběma týmy, Mostu patří gratulace k vítězství. Myslím, že v utkání bylo k vidění i pár hezkých akcí z obou stran, vypíchnul bych poslední nahazovačku Mostu se zákrokem naší brankářky, to jsou akce, které se lidem musí líbit a proto házenou hrajeme. Teď si všechno v klidu zanalyzujeme a budeme se chtít posunout a v příštím roce, pokud se opět dostaneme do play off, budeme chtít být důstojnějším soupeřem.

Jan Pimper
2022-05-21
více ...

Generální partner

Hlavní partneři klubu

Partneři ligy žen

Partneři mládeže

Ostatní partneři

Soutěže

MOL liga 21/22

1MŠK IUVENTA Michalovce49
2DHK Baník Most48
3HC DAC Dunajská Streda35
4Házená Kynžvart32
5DHK Zora Olomouc30
6Sokol Písek29
7DHC Plzeň28
8HK Slovan Duslo Šaľa26
9DHC Slavia Praha23
10DHC Sokol Poruba21
11KPR Ruch Chorzów18
12Handball PSG Zlín15
13HK Hodonín6
14AHT HC Tatran Stupava2
více ...

1. liga mladších dorostenek 21/22

1DHC Slavia Praha35
2TJ Sokol Poruba32
3DHK Baník Most26
4Házená Jindřichův Hradec25
5Handbal PSG Zlín23
6Sokol Písek20
7DHK Zora Olomouc19
8DHC Plzeň16
9SHK Kunovice13
10TJ ČZ HBC Strakonice 19218
11HC Háje5
12FK Hvězda Cheb4
více ...

1. liga starších dorostenek 21/22

1Handbal PSG Zlín34
2DHK Baník Most26
3DHC Slavia Praha25
4DHK Zora Olomouc23
5Házená Jindřichův Hradec22
6DHC Plzeň20
7Sokol Písek14
8TJ Sokol Poruba12
9HC Háje6
10TJ Sokol Lázně Kynžvart6
11TJ Sokol Kobylisy II.2
12HC Plzeň0
více ...