












Sokol Písek – DHK Baník Most 32:38 (18:25)
Mostecké házenkářky chtěly rozhodnout sérii o třetí místo už ve středečním zápase v Písku. Čekal se ale těžší zápas, než o víkendu v Mostě, ve kterém Černí andělé zvítězili dvanáctibrankovým rozdílem. Úvod utkání byl tentokrát vyrovnanější, Písek v 9. minutě vedl o tři branky, ale mostecké hráčky zvládly vyrovnat a žádnému z týmů se nedařilo odskočit výraznějším rozdílem. Rozhodla ale poslední desetiminutovka první půle, kdy si Černí andělé vytvořili rozhodující sedmibrankový náskok. Ten už si ve druhé třicetiminutovce nenechali vzít a dokráčeli si pro druhé vítězství v sérii a tím i pro bronzové medaile.
„Tato sezona byla pro všechny nesmírně náročná. Pro hráčky, trenéry, vedení klubu i naše věrné fanoušky. Přinesla mnoho těžkých momentů, emocí, tlaků i situací, které prověřily sílu celého týmu i charakter našeho klubu.
O to více si vážíme toho, že naše děvčata tuto cestu zvládla a vybojovala bronzové medaile. Já osobně si této medaile velmi vážím, protože vím, čím vším si tým během sezony prošel. Samozřejmě v nás stále zůstává zklamání z toho, že jsme nepostoupili do finále i určitý pocit hořkosti. Každý z nás chtěl víc.
Play-off nám ale zároveň ukázalo, jak neuvěřitelně těžká tato část sezony je. V základní hrací době jsme ani jednou neprohráli. V součtu všech odehraných minut jsme během celého play-off prohrávali přibližně jen dvacet minut — a přesto to nestačilo. I to je sport. Někdy rozhodují úplné detaily, maličkosti a momenty, které dělí úspěch od zklamání.
Věřím ale, že právě tato sezona nás všechny posune dál. Že další medaile, které náš klub čekají, budou mít díky těmto zkušenostem ještě větší cenu. A že se z této sezony všichni poučíme — hráčky, trenéři i celý klub.
Za celý tým i klub chceme poděkovat všem fanouškům, kteří za námi stáli v dobrých i zlých časech. Vaší podpory si nesmírně vážíme. Právě vy jste pro nás obrovskou motivací a silou pokračovat dál.
My na oplátku slibujeme jediné — že se budeme svědomitě připravovat na příští sezonu a uděláme maximum pro to, aby to příště bylo zase zlato,“ shrnul trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.
DHK Baník Most – Sokol Písek 37:25 (19:10)
Sérii o třetí místo zahájili Černí andělé na domácí palubovce proti Písku úspěšně. Už od prvních minut si vytvořili vedení, které se soupeřkám nepodařilo do konce prvního poločasu stáhnout. Po třiceti minutách hry vedly mostecké hráčky devítibrankovým rozdílem. Náskok si Černí andělé udržovali po celou druhou půli a nedovolili soupeřkám se přiblížit na dostřel. Nakonec si na své konto připsali první bod v sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání. Příští střetnutí se hraje ve středu 20. května v Písku.
Nejlepšími střelkyněmi v mosteckém dresu byly Markéta Šustáčková a Dominika Zachová (obě shodně 7/2), Anna Jestříbková a Eliška Řádová zaznamenaly čtyři úspěšné střelecké pokusy. Třemi brankami se s kariérou v dresu Černých andělů rozloučila Barbora Kroftová.
„Jsme rádi, že jsme to zvládli, holky se dobře naladily na zápas a ukazuje to, jak je pro nás mentální nastavení strašně důležité, a ukazovalo se to během celé sezony. Byl na nás tlak v zápasech se Slavií, ale vytvořili jsme si ho hlavně sami a víme přesně, kdy se to stalo. Dnes to děvčata ze sebe shodila a zápas vypadal dobře. Jsme rádi, že jsme zvítězili a teď se musíme dobře připravit, zkoncentrovat a dobře se naladit stejně jako dnes na středeční odvetu,“ komentoval výsledek trenér Černých andělů Jiří Tancoš.
DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 29:32 (17:14)
Třetí rozhodující semifinálové střetnutí mezi mosteckými Černými anděly a pražskou Slavií mělo podobný průběh jako to nedělní v Lovosicích, bohužel i se stejným výsledkem. Z vítězství se znovu po sedmičkovém rozstřelu radovala Slavia.
Mostecké házenkářky poměrně brzy získaly vedení a do konce poločasu si vybudovaly tříbrankový náskok. Ve druhé půli Slavia náskok stahovala a ve 43. minutě se jí povedlo vyrovnat. Černým andělům se ještě podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, ale ani mírný náskok domácím hráčkám nevydržel a soupeřky šly dokonce půl minuty před koncem do jednobrankového vedení. Černým andělům se ale pět vteřin před závěrečnou sirénou povedlo vyrovnat a šlo se znovu do sedmičkového rozstřelu. V něm uspěly všechny hráčky Slavie, v mosteckých barvách proměnila svůj pokus pouze Markéta Šustáčková. Černí andělé si tak letos finále nezahrají, souboj o bronz proti soupeřkám z Písku rozehrají už tuto sobotu 16. května od 18:00 v mostecké sportovní hale.
„Těžko se to hodnotí, soupeř byl o něco lepší, nám se ve třetím utkání nepodařilo zopakovat to, co se nám podařilo v prvním vzájemném střetnutí. Je to velká škoda, dvakrát prohrát v play off na sedmičky je neskutečné drama, pro nás je to bohužel velmi smutné a velké zklamání,“ uvedl po zápase trenér Černých andělů Jiří Tancoš.
DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 26:25 (11:14)
Druhé semifinálové utkání tentokrát vyšlo lépe Slavii, která v sedmičkovém rozstřelu sérii hranou na dva vítězné zápasy vyrovnala. Vše se nakonec rozhodne ve středu 13. května v Mostě.
Vstup do utkání měli Černí andělé skvělý, ještě ve 22. minutě vedli rozdílem osmi branek. Pak se jim ale přestalo dařit střelecky a neproměňovali šance, takže Slavia rozdíl postupně umazávala, až na konci řádné hrací doby svítilo na ukazateli skóre 23:23 a rozhodovat musel sedmičkový rozstřel. V něm Pražanky proměnily tři ze svých pěti pokusů, zatímco mosteckým hráčkám se povedlo uspět pouze dvakrát a Slavia tak srovnala stav semifinálové série.
„Dnes byl jednoznačně největší problém v efektivitě. Začali jsme dobře, prvních patnáct minut šlapalo všechno, jak mělo, pak jsme si přestali věřit na střelbě, přestali jsme dávat branky, a to odrazilo na výsledku, protože jak brankářka, tak obrana nám fungovaly dobře. Nechápu, proč najednou přišla ta krize, že jsme přestali dávat branky a vymstilo se nám to tímto způsobem. Musíme se z toho poučit a připravit se na rozhodující utkání v Mostě,“ komentoval výsledek trenér Černých andělů Jiří Tancoš.
Rozhodnout se tak bude muset ve třetím zápase, který se opět bude hrát na mostecké palubovce, tentokrát však už ve středu 13. května od 18:00 hodin. Tak přijďte fandit Černým andělům!
Ženský A tým Černých andělů v neděli 10. května vyběhne na palubovku ke druhému semifinálovému utkání proti pražské Slavii. První zápas na domácí palubovce mosteckým házenkářkám vyšel skvěle, zvítězily v něm 37:23 a na svůj výkon budou chtít navázat a ukončit tak semifinálovou sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání.
Tentokrát ale Černí andělé nebudou mít výhodu domácího prostředí, ovšem nebudou muset cestovat příliš daleko, Slavia totiž nemá k dispozici vlastní hřiště, zápas se proto uskuteční v hale Chemik v Lovosicích. „Doufám, že nás do Lovosic přijde podpořit co nejvíc diváků, protože je to pro nás důležité, v prvním utkání byla jejich podpora cítit a zápas měl skvělou atmosféru. Chtěl bych proto všechny fanoušky poprosit, aby nás do Lovosic přijeli podpořit, protože to není daleko a věřím, že se nám společně povede získat i druhý bod a postoupit do finále,“ uvedl trenér Černých andělů Jiří Tancoš.
A na prostředí lovosické haly si budou muset zvyknout i soupeřky Černých andělů ze Slavie. „To, že se hraje v Lovosicích, samozřejmě nějaký vliv mít bude, my letos doma hrajeme minimálně, ale na to se nesmíme ohlížet. Potřebujeme všechny tyto věci, ať už je to cestování, jiná hala a podobně, dostat z hlavy pryč, protože pokud to tam budeme mít, budeme hrát tak, jako v prvním semifinálovém zápase,“ vysvětloval po prvním vzájemném utkání trenér Slavie Daniel Čurda.
Zda se černým andělům podaří ukončit semifinálovou sérii už po druhém zápase, se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči, zápas mezi DHC Slavia Praha a DHK Baník Most začíná v neděli 10. května v lovosické hale Chemik od 17:30 hodin. Tak přijďte fandit Černým andělům!
Fanoušci, kteří nebudou chtít na svou porci házené čekat až do neděle, mohou už v sobotu 9. května přijít do mostecké sportovní haly podpořit dorostenecké týmy Černých andělů, které se opět představí na domácí palubovce.
Už v 9:00 hodin ráno vyběhnou na hřiště druholigové mladší dorostenky, které přivítají hostivické Lions. Prvoligové týmy starších a mladších dorostenek přivítají protihráčky z Kynžvartzu. Utkání starších dorostenek startuje v 11:00 hodin, prvoligové mladší dorostenky vyběhnou na palubovku ve 13:00 hodin.
DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 37:23 (19:13)
Mostecké házenkářky zvládly první semifinálový duel proti Slavii na domácí palubovce skvěle. Pražanky sice skórovaly jako první, ale to bylo naposledy, co v utkání vedly. Naopak Černí andělé velmi dobře bránili a proměňovali šance, takže ve 13. minutě vedli už rozdílem šesti branek. Do konce první půle už si náskok nenechali vzít a se stejným rozdílem se šlo o přestávce do šaten. Slavia ani ve druhé půli nenašla recept na obranu Černých andělů, kteří své vedení stále navyšovali. Ve 45. minutě už byl rozdíl deset branek a Slavii už se zápas nepodařilo zdramatizovat. Mostecké házenkářky si tak v semifinálové sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, připsaly první výhru. Druhý zápas se hraje za týden v Lovosicích, jejichž halu využívá Slavia jako svůj dočasný azyl.
Nejlepšími střelkyněmi Černých andělů byly Natálie Kuxová se 7 brankami, Adéla Stříšková s 5 a Anna Jestříbková, Eliška Řádová, Sofie Behenská a Dominika Zachová se čtyřmi úspěšnými trefami do branky soupeřek.
Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Myslím, že před zápasem by málokdo čekal, že vyhrajeme takovým rozdílem a podáme takový výkon. Děvčata hrála velice dobře, myslím, že jsme v dnešním duelu zúročili kondiční fázi přípravy a nabrali jsme dostatek sil. Měl jsem pocit, že hlavně kondičně dominujeme, i nastavení v hlavách hráček bylo dobré. Zachytala nám brankářka, dařily se nám kombinace, zakončení, efektivita, zkrátka to byl dnes zápas, ve kterém se skoro všechno povedlo a jsme rádi, že to přišlo v prvním zápase play off. Doufám, že se nám to povede zopakovat i za týden v Lovosicích a přijedou nás podpořit i fanoušci, protože skvělá atmosféra dnes byla znát.“
Daniel Čurda, trenér DHC Slavia Prah: „Zasloužená gratulace do Mostu, myslím, že soupeř v zápase dominoval, z naší strany to byl dnes špatný výkon, nechali jsme se zatlačit v obraně, byli jsme neagresivní. Soupeř přehrával každou naší obranu, troufám si říct, že naše obrana byla extrémně pasivní, neagresivní, v podstatě se nám nedařilo soupeře vůbec přerušovat, proto jsme také dostali tolik branek. Mrzí mě, že v útoku hrála v podstatě vždycky jen hráčka s míčem, to na tak kvalitního soupeře nestačí, pouze párkrát se nám podařilo rozpohybovat obranu a pak jsme si dokázali šance vytvořit, bohužel jsme je následně nedokázali proměňovat. Po prvním poločase jsme se v podstatě zlomili a zápas pouze dohrávali. Zasloužená gratulace Mostu za první bod, my teď musíme tento zápas hodit za hlavu a pokusit se doma předvést lepší výkon.“
![]() | 1 | DHC Plzeň | 40 |
| 2 | DHK Baník Most A | 34 | |
![]() | 3 | HAJmK Velká nad Veličkou | 34 |
| 4 | DHC Slavia Praha | 31 | |
![]() | 5 | Handball club Zlín | 26 |
![]() | 6 | TJ Sokol Poruba | 24 |
![]() | 7 | Sokol Písek A | 21 |
![]() | 8 | HK Slavia VŠ Plzeň | 17 |
![]() | 9 | Házená Jindřichův Hradec | 12 |
| 10 | Házená Kynžvart | 10 | |
![]() | 11 | Házená Chebsko | 8 |
![]() | 12 | Tj Sokol Velké Meziříčí | 7 |
![]() | 1 | HC DAC Dunajská Streda | 41 |
![]() | 2 | HK Slovan Duslo Šaľa | 33 |
| 3 | Házená Kynžvart | 32 | |
| 4 | DHK Baník Most | 30 | |
| 5 | DHC Slavia Praha | 28 | |
![]() | 6 | Iuventa Michalovce | 27 |
| 7 | Sokol Písek | 26 | |
| 8 | DHK Zora Olomouc | 16 | |
![]() | 9 | Handball club Zlín | 12 |
![]() | 10 | DHC Plzeň | 10 |
![]() | 11 | TJ Sokol Poruba | 9 |
![]() | 12 | Handball Hodonín | 0 |